252 denetimde 57 bin 791 TL ceza!

Bartın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, 2019 yılı içinde ani, planlı ve şikâyet üzerine gerçekleştirilen 252 adet denetimde ilgili kanun, yönetmelik ve mevzuatlara aykırı durum tespitlerinden dolayı toplamda 57 bin 791,57 TL idari para cezası kesti.
Bu haber 2020-01-13 08:51:54 eklenmiş ve 30 kez görüntülenmiştir.

 

 

 

Erkan Hızoğlu

 

 

 

Bartın Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Özcan, Müdürlük olarak 2019 yılı içinde gerçekleştirdikleri denetimler ile ilgili olarak açıklama yaptı.

 

“ALO181” Çevre ve Şehircilik Hattı’na, CİMER’e ya da İl Müdürlüğü’ne direkt intikal eden şikayet dilekçelerindeki hususların, İl Müdürlüğü’nde görevli denetim ekipleri tarafından yerinde inceleme ve değerlendirme yapılarak sonuçlandırıldığını belirten Özcan, şikayet konularının ağırlıklı olarak emisyon, koku, atık su ve plastik poşetlerin ücretlendirilmesi konularında olduğunu bildirdi.

 

İl Müdürlüğü tarafından 2019 yılında toplamda 252 adet denetim yapıldığını, bunların yüzde 9’unun planlı, yüzde 21’inin şikâyet üzerine, yüzde 69’unun da ani denetim şeklinde olduğu bilgisini paylayan Özcan, “ALO181 Çevre ve Şehircilik Hattına, CİMER’e ya da İl Müdürlüğümüze intikal eden şikayet dilekçelerindeki hususlar İl Müdürlüğümüz denetim ekipleri tarafından yerinde inceleme ve değerlendirme yapılarak sonuçlandırılmaktadır. Şikayet konuları ağırlıklı olarak emisyon, koku, atıksu ve plastik poşetlerin ücretlendirilmesi kapsamında yer almaktadır. Müdürlüğümüzce 2019 yılında toplamda  252 adet denetim (ani, planlı ve şikayet) gerçekleştirilmiştir. Denetimlerde çevre mevzuatına aykırılık teşkil eden durumlar için toplamda  57 bin 791,57 TL İdari Para Cezası uygulanmıştır.” dedi.

 

Özcan, bu kapsamda 2020 yılında denetimlere titizlikle devam edeceklerini belirtti.

ETİKETLER : Bartın Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Özcan çevre denetimleri
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
BARTIN PUSULA GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Bartın Web Tasarım