Eski Belediye Başkanına hapis cezası!

Hasankadı eski Belediye Başkanı Z.E ve belediyede çalışan 11 kişi hakkında “zimmet” ve “görevini kötüye kullanma” iddiasıyla açılan dava sonuçlandı. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Z.E’ye zimmet suçlamasından 9 yıl 12 ay, görevi kötüye kullanmaktan 1 yıl 3 ay, belgede sahtecilikten 3 yıl 4 ay hapis cezası verildi.
Bu haber 2019-12-28 14:24:21 eklenmiş ve 39 kez görüntülenmiştir.

 

 

Erkan Hızoğlu

 

Bartın’ın Hasankadı beldesi eski Belediye Başkanı Z.E. ve belediyede çalışan 11 kişi hakkında “zimmet” ve “görevini kötüye kullanma” iddiasıyla dava açılmıştı.

Hasankadı Belediye Başkanı Şeref Emiroğlu'nun 2015 yılında suç duyurusunda bulunması üzerine savcılığın hazırladığı iddianame sonucunda Bartın Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada eski Belediye Başkanı Z.E., Fen İşleri Müdürü B.K. ve Memur A.Ö. hapis cezası aldılar.

Eski Belediye Başkanı Z.E.’nin zimmet suçundan 5 yıl 6 ay 20 gün, resmi belgede sahtecilikten 3 yıl 4 ay, görevi kötüye kullanma suçundan ise 1 yıl 3 ay hapis cezası aldığı öğrenildi.

Eski Başkan Z.E.’nin döneminde Fen İşleri Müdürü olarak görev yapan B.K.’nın da zimmet suçundan 5 yıl 6 ay 20 gün, resmi belgede sahtecilikten 3 yıl 4 ay, görevi kötüye kullanma suçundan ise 1 yıl 3 ay hapis cezası aldığı öğrenildi.

Belediyede memur olarak çalışan A.Ö. ise görevi kötüye kullanma suçundan 1 yıl 3 ay hapis cezası aldı.

 

Ne olmuştu?

 

İddianamede, herhangi bir resmi görevlendirme yapılmadan, Z.E.’nin 3'üncü kişilere yakıt aldırmak, 3'üncü kişilerin yakıt tüketimi ve miktarına ilişkin denetim olanağı vermeyecek şekilde sözlü anlaşmalar yapmak suretiyle görevi kötüye kullanma suçu işlediği, bu eylemi farklı zamanlarda birden fazla gerçekleştirdiği, 3'üncü şahıslara yakıt alımını sağlandıktan sonra söz konusu petrol istasyonunda veresiye satış senedi düzenlendiği ve tahsilat için bu senetlerin belediye başkanlığına sunulmasından sonra belediye başkanlığında fen işleri memuru olarak çalışan aynı zamanda muhasebe ödeme yapılmasına esas alınması ve hak edişleri düzenleyen belediye çalışanın bu 3'üncü şahıslar adına kesilen senetleri alarak, aynı miktarda belediye araçlarını yakıt ikmali yapılmış gibi hak ediş evrakları düzenlediği, bu suretle görevi gereği düzenlemeye yetkili olduğu belgeyi sahte olarak düzenlemek suretiyle resmi belgede sahtecilik suçunu işlediği, bu eylemi farklı zamanlarda birden çok gerçekleştirdiği ve bu işlemleri başkan Z.E.’nin bilgisi ve talimatı doğrultusunda gerçekleştirdiğinden Z.E. ile aynı suçtan sorumlu olduğu tespit edilmişti.

 

ETİKETLER : Bartın eski Belediye Başkanı hapis cezası
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
BARTIN PUSULA GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Bartın Web Tasarım