Bartın Emniyeti yine 1. sırada!

Bartın’daki basın mensuplarıyla Polisevi’nde düzenlenen programla bir arayan gelen İl Emniyet Müdürü Çetin Bozkuş, “Polis başına düşen nüfus olarak iyi durumdayız. Sivil timler kuruldu, resmi ekiplerin sayısı arttırıldı. Narkotik olaylarını okullardan ve sokaklardan uzak tutmaya çalışıyoruz. Bu konuda da tüm tedbirlerimiz devam ediyor. FETÖ ve tüm terör örgütleriyle ilgili operasyonlarımız da devam edecektir. Tüm terör örgütleriyle mücadelemiz de hız kesmeden devam sürecektir. Türkiye’de olayların aydınlatılmasında yine birinci sıradayız.” dedi.
Bu haber 2019-11-18 10:14:59 eklenmiş ve 221 kez görüntülenmiştir.

 

 

 

Nilay Meryem ÇÖMLEK

 

 

 

Bartın Emniyet Müdürü Çetin Bozkuş, Müdür Yardımcıları ve şube müdürleri ilimizde görev yapan basın yayın kuruluşlarının temsilcileriyle Polisevi’nde bir araya geldi. Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan İl Emniyet Müdürü Bozkuş, Emniyetin tüm birimleriyle kentin huzurunu korumak için çalıştıklarını söyledi. Bartın’da asayiş anlamında çok büyük olaylar yaşanmadığını dile getiren Bozkuş, şöyle konuştu:

 

“Göreve başladığımızdan beri tüm ekip arkadaşlarımla beraber ‘ilimize nasıl daha iyi hizmet edebiliriz, verilen hizmetleri nasıl bir adım daha ileriye taşıyabiliriz’ bunun gayreti içerisindeyiz. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın. İnşallah bu gayretimiz artarak da devam edecek. Bartın, ilk intibam olarak huzurlu bir şehir olarak görülüyor. Bu huzuru bozanlarla da hız kesmeden ve hiçbir hizmete ara vermeden mücadelemize devam edeceğiz. Göreve geleli çok kısa bir süre oldu ama bu süre zarfında Bartınlıların bize gösterdikleri yakın ilgi ve verdikleri destekten dolayı da çok teşekkür ederim. Misafirperverliklerini hiç eksik etmediler, hep yanımızda hissettik. Biz her zaman görevimizi yaparken toplumun desteğini alırsak verdiğimiz hizmeti daha ileriye taşıyacağımızı ve daha başarılı olacağımızı söylüyoruz. Bu açıdan kentimizde yaşayan herkesin asayiy konularına duyarlı olması gerektiğini değerlendiriyoruz. Mesela sokaktaki bir çocuk ya da bir kadın tacize uğradığı zaman, bir polisiye olay olduğu zaman, yerde yatan birini dahi görse insanlarımız genelde geçip gidiyorlar. Hiçkimsenin bilgi alma ve aktarma gibi bir refleksi olmuyor. Ama biz bunun Bartın’da tersine bir davranış şekli olduğunu düşünüyoruz. Bugüne kadar burada yaşadıklarımdan ve gördüklerimden böyle bir çıkarım yaptım.

 

“Omuz omuza görev yapan insanlarız”

 

Uzun yıllar Güvenlik Şube’de de çalıştığım için basını biraz tanıyorum. Onların nasıl çalıştığını biliyorum. Basın ve Emniyet’in her zaman iç içe olduğunu ve birlikte çalıştığını düşünüyorum. Bizler omuz omuza görev yapan insanlarız. Yani bizler kamu görevi yapıyoruz ama siz basın mensupları da verdiğiniz hizmet noktasında bir bakıma kamuya hizmet ediyorsunuz. Sizleri toplumun haber alma hakkını yerine getiren bir kurum olarak görüyorum. Doğrumuzla yanlışımızla basının bizlerin aynası olacağını düşünüyorum. Bu nedenle siz basın mensuplarının bizler için ayrı bir önemi var. Burada sizlerin en büyük sorumluluğunun da doğru bilgileri en hızlı şekilde kamuoyuna aktarmak olduğunun bilincindeyiz. Burada zaman zaman sıkıntılar yaşayabiliyoruz. Gecikmeler yaşayabiliyoruz. Bu da tabi olduğumuz prosedürden kaynaklı olabiliyor. İllerde basın bilgi verme valiler ya da valinin görevlendireceği kişiler tarafından yapılabiliyor. Biz de yaptığımız işlerin anlatılmasını veya gazetelerde çıkmasını isteriz fakat belli bir prosedürü de yerine getirmemiz lazım. Bartın’da da sizlere intikal eden bilgiler Valilik kanalından gönderiliyor.

 

Ekiplerin sayısı arttırıldı

 

İlimizdeki asayiş olaylarına baktığımızda çok fazla sıkıntı yaşadığımız bir durum olmadığını görüyoruz. Gelirgelmez ne gibi bir takım tedbirler alırsak daha iyi sonuçlar alırız diye baktık öncelikli olarak. Bizlerin aslında polis olarak tek görevimiz adli değil, önleme görevimiz de var ve bu öncelikli. Bunun daha önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü insanları suçtan uzak tutabilmemiz gerektiğini değerlendiriyoruz. Bu noktada ilk değerlendirmemiz Şube Müdürü arkadaşlarımızla ilimizde görev yapan ekip sayısı ile ilgili oldu. Bunun üzerine ekip sayısında artışa gittik ve yeni ekipler kurduk. Resmi ekiplerimizin sayısını arttırdık. Çünkü bu sayede olaylara daha hızlı ve seri bir şekilde müdahale edebileceğimizi düşünüyorum. Hatta hem benim yaptığım uygulamalarda hem de arkadaşlarımızla birlikte yaptığımız uygulamalarda bu süreyi çok ciddi miktarda kısalttığımızı tespit ettik. Bu oldukça memnuniyet verici bir durum.”

 

Kendinden öncekilere teşekkür etti

 

Bartın Emniyet müdürü Çetin Bozkuş, bu sözlerinden kimsenin kendisinden önce böyle değilmiş de kendisi geldikten sonra bu sağlanmış gibi bir çıkarım yapmamasını özellikle isterken, daha önce Bartın’da görev yapmış tüm Emniyet Müdürlerinden ‘ağabeyilerim’ diye bahsederek hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Bartın’ın zaten asayiş açısından sakin ve huzurlu bir kent olmasının sağlandığını kendisinin ve ekibinin bunu nasıl bir adım daha ileriye taşıyabilirin arayışı içinde olduğunu önemli vurguladı.

 

Sivil timler sahada

 

Yine şehir meydanında özellikle Hükümet Caddesi ve civarda Sivil Güven Timleri görevlendirerek huzuru ve güvenliği sağlamaya çalıştıklarını belirten Bozkuş, bu timlerin sürekli olarak vatandaşların arasında görev yaptığını, hırsızlık, kapkaç gibi insanları rahatsız edebilecek her türlü olaya müdahale edecek şekilde çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

 

“Asayiş vakalarını okullardan uzak tutmaya çalışıyoruz”

 

Bartın’da önem verdikleri bir diğer konunun narkotik olaylarının sokağa inmemesi olduğunu belirten Bozkuş, bunun için öncelikli olarak oluşturulan Mobil Okul Timleri vasıtasıyla eğitim öğretim ortamının güvenliğini sağlama gayreti içinde olduklarını anlattı. Bozkuş, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Mobil Okul Timlerimiz ve okullarda görevli personellerimiz vasıtasıyla Bartın’daki tüm okullardan narkotik başta olmak üzere tüm asayiş vakalarını uzak tutmaya çalışıyoruz. Bildiğim kadarıyla zaten alınan tedbirler ve doğru uygulamalar sayesinde son 2 yıldır ilimizdeki okullarda bu yönde bir olayla karşılaşılmamış. Bu bizi mutlu ediyor. İnşallah bundan sonra da karşılaşmamak adına önleyici uygulamalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.

 

“Terörle müdacedelede taviz verilmeyecek”

 

Bir diğer konu, ülkemizin yaşadığı hain darbe girişimi. Başta FETÖ olmak üzere tüm terör örgütleri ile mücadelemiz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aralıksız bir şekilde devam edecektir. Terörle mücadelede asla taviz verilmeyecektir.Bunun en büyük göstergelerinden birisi de geldiğimizde 3 yıldır firari olan FETÖ terör örgütünün sözde imamlarının yakalanması olayıdır. Bu başarıyı gösteren arkadaşlarımızı burada bir kez daha tebrik ediyorum. Özverili bir çalışma yaptılar, İstanbul’dan alıp getirip burada mahkemeye çıkarılmış oldular. Bu neden önemliydi? Bu yapılanın yanına kar kalmadığını ve kalmayacağını göstermek adına önemliydi. Devlet uyumaz, kimsenin de yaptığı yanına kar kalmaz. Terör örgütleri ile mücadelemizi aralıksız olarak sürdürürken siz basın mensuplarının da katkısı bizler için çok önemli. Aslına bakarsanız sadece terör örgütleri ile ilgili değil suç işlemiş ve aranan tüm şahıslara karşı olarak ekiplerimiz çok ciddi bir çalışma içerisinde. Göreve geldikten sonra arkadaşlarımdan yakalama kararlarına biraz daha fazla önem vermelerini istedim ve bunun ardından son 45 günde 99 tane haklarında yakalama kararı olan şahıs yakalandı ve gerekli işlemler yapıldı. Biraz öncede değim gibi suç işleyen kimsenin yanına bu kalmamalı cezalarını çekmeliler.

 

Bunun dışında vatandaşlarımızdan daha çok trafik sorunu ile ilgili serzeniş geliyor. Baktığınız zaman yolların darlığı, 60 bini aşkın araç sayısı... Belediye ile igili konulardaki görüşlerimizi İl Trafik Komisyonu vasıtasıyla kendilerine de iletiyoruz. Trafik akışını kesintisiz sağlamak için arkadaşlarımız ellerinden gelen gayreti göstermeye çalışıyorlar.

 

“Olayları aydınlatmada 1. Sıradayız”

 

Beni mutla eden konulardan bir tanesi de Bartın Emniyet Müdürlüğü’nün olayları aydınlatma oranlarındaki başarısı. Bildiğiniz gibi Bartın Emniyet Müdürlüğü yaşanan asayiş olaylarının aydınlatılması sıralamasında Türkiye genelinde 1. sırada. İnşallah bunu devam ettireceğiz. 23 Eylül’de göreve başladığımızdan itibaren bu güne kadar gerçekleşen 400 küsür olayın tamamı arkadaşlarımızın gayreti sayesinde aydınlatıldı. Bu bizim için güzel bir veri. En büyük hedefimiz de bunu devam ettirmek.”

ETİKETLER : Bartın Bartın İl Emniyet Müdürlüğü İl Emniyet Müdürü Çetin Bozkuş
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
BARTIN PUSULA GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Bartın Web Tasarım