Siz Haddinizi Biliniz!


Bu makale 2021-01-07 01:04:04 eklenmiş ve 54 kez görüntülenmiştir.
HÜSEYİN BORAN

 

 

Dünyadaki yeri daha farklı olan Sosyal Medya; ülkemizde hakaret etme platformu olmaya başladı.

Maalesef ilimizde yaşamayan bizlerin sorunlarını acılarını bilmeyen ülkemizde klavye ile iletişimden başka desteği olmayan bazı kendini bilmezler ilimizi yaşanılabilir kılmaya ve bizlerin COVİD-19 salgınından olabildiğince uzak tutmaya çalışan başta Sayın Valimizi ve sağlık çalışanlarını hedef alıp twitter üzerinden eleştirme hakları olduğunu zannetmişler.

Ancak bir yerde yanılmışlar geldiği günden bugüne kadar İlimizde halkın içinde olan bizlerle dertlenen ve bizlerle üzülen valimizi bizlerin yalnız bırakacağını sanmışlar.

Buradan beyan ediyoruz SİZ HADDİNİZİ BİLİNİZ

Biz her platformda Bartın Valisi Sayın Sinan GÜNER ve değerli emekçi sağlık çalışanlarının yanında olduğumuzu ve desteklerimizi yazmaya yayınlamaya devam edeceğiz.

Valimizin ve Sağlıkçılarımızın daha önemli işleri var yormayın kendinizi yıkmazsınız onları…

Bartın Valiliğimizin yapmış olduğu zorunlu açıklamayı da bu haftaki yazıma eklemek istiyorum.

BARTIN VALİLİĞİ’NDEN ZORUNLU AÇIKLAMA

“Sosyal medyada, İlimiz girişinde zorunlu PCR testi yapıldığı şeklindeki paylaşımlar nedeniyle kamuoyuna bu açıklamanın yapılması gerekli olmuştur. İlimiz girişinde yapılan uygulama, izolasyon ihlallerini tespit maksatlı HES kodu kontrolüdür. PCR testi uygulaması, 31/12/2020 tarihinde sokağa çıkma kısıtlaması başlayana kadar il dışından tatil veya izin maksatlı gelen takribi 4.000 kişinin rutin HES kodu kontrolü sırasında, vaka sayısının yoğun olduğu illerden gelenler üzerinde tarama maksatlı yapılan bir uygulama olmuştur.  Bu uygulama sırasında ayrıca, kişilerin, pasaportsuz seyahat edilebilen ülkelerden gelip de öncesinde İngiltere bağlantısı olup olmadığı da sorgulanmıştır (Pasaport olmadığından giriş çıkış damgası bulunmayacağından). 400 civarında alınan numuneden 4 kişi pozitif çıkmıştır. Sosyal medyada ve haber portallarında paylaşılan haberler artık devam etmeyen uygulamaya ilişkin görsel ve bilgilerin tekrarıdır. 
İl genelinde riskli meslek grupları (market çalışanı, kargo elemanı, servis elemanları, yemek dağıtanlar, berberler vb) ve il dışından gelenlerin, sağlık kontrolleri sonrasında gerekli görülmesi halinde belirli periyotlarla ikametlerinde teste tabi tutulması uygulaması olağan şekilde devam etmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›