Milletvekili Tunç, genişleme alanındaki çalışmaları inceledi

Bartın Organize Sanayi Bölgesinin genişleme alanındaki yeni fabrika inşaatlarında incelemelerde bulunan AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Av. Yılmaz Tunç, OSB genişleme alanının Bartın’daki istihdam ve gelişme için büyük katkı sağlayacağını belirtirken Bartın'ı her alanda olduğu gibi sanayi alanında da büyütmenin gayretiyle çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.
Bu haber 2022-01-12 09:48:25 eklenmiş ve 86 kez görüntülenmiştir.

 

BARTIN OSB BÜYÜYOR!

 

 

 

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, beraberindeki İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun ve bazı teşkilat mensupları ile birlikte Bartın Organize Sanayi Bölgesinin genişleme alanındaki yeni fabrika inşaatlarında incelemelerde bulundu.

 

 

24 Aralık 2021 tarihinde yer tahsisi için imza töreni gerçekleştirilen yaklaşık 2500 kişinin istihdam edileceği Bartın 1. OSB yeni genişleme alanındaki fabrika inşaat çalışmalarını inceleyen Milletvekili Tunç, “Bartın’da ‘Yeni Ekonomi Modeli’mize yeni fabrikalarla destek oluyoruz. Organize Sanayi Bölgemizi 700 bin metrekare daha büyüttük. 2 bin 500 kişi çalıştıracak 5 yeni fabrikamıza daha arsa tahsisi imza töreninin ardından yeni fabrikalarımızın inşaat çalışmaları hızla başladı” dedi.

 

 

Yeni istihdam kapıları açılıyor!

 

 

OSB genişleme alanının Bartın’daki istihdam ve gelişme için büyük katkı sağlayacağını belirten Milletvekili Tunç, “OSB genişleme alanında kamulaştırma çalışmalarının ardından 24 Aralık 2021'de yer tahsis imzasını attığımız fabrikaların inşaat çalışmaları başladı. 5200 kişinin çalıştığı Bartın OSB'de yeni fabrikalarla birlikte yaklaşık 2 bin 500 kişi daha çalışacak. Bartın'daki istihdam ve gelişme için büyük katkı sağlayacak” diye konuştu.

 

 

380 kv’lik indirici trafo merkezi tamamlandı

 

 

Bartın’da sanayicinin enerji ihtiyacı için önemli yatırımlar gerçekleştirildiğinin de altını çizen Milletvekili Tunç,  Zonguldak-Bartın arasında Yüksek Enerji Nakil Hattı'nın yapımının tamamlandığını aktarırken kamulaştırma bedelleri ve enerji nakil hatları hariç 100 milyon TL’ye mal olan 380 KV'lık Trafo Merkezi'nin hizmete alarak, sanayicinin enerji sorununu da çözdüklerini söyledi.

 

 

OSB Arıtma Tesisi, doğalgaz ve köprü tamam

 

 

OSB’nin arıtma tesisleri inşaatının tamamlanarak hizmete girdiğini kaydeden Milletvekili Tunç, 2010 yılından buyana doğalgazın sanayicinin hizmetine sunulduğunu ve OSB'ye ulaşımı sağlayacak olan Köprünün yapımını tamamladıklarını belirterek, Bartın'ı her alanda olduğu gibi sanayi alanında da büyütmenin gayreti ile çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

 

ETİKETLER : Bartın AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç Bartın OSB
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları