Amasralı’dan kış lastiği uyarısı!

Bartın Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Sinan Amasralı, sürücülerin araçlarında kış lastiği kullanmak için 1 Aralık’ı beklememesi gerektiğini söyledi.
Bu haber 2021-11-26 12:42:59 eklenmiş ve 161 kez görüntülenmiştir.

 

 

Ticari araçlar için 1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takılmasının zorunlu olduğunu hatırlatan Bartın Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Sinan Amasralı, şehirlerarası kara yollarında seyreden tüm kamyon, çekici, tanker, otobüs, minibüs ve kamyonet türü araçlar ile ticari otomobillerin de bu kapsamda bulunduğunu belirterek, sürücülere kış lastiği konusunda erken davranmaları uyarısı yaptı.

 

1 Aralık’tan itibaren kış lastiği takmamanın cezasının olduğunu hatırlatan Amasralı, kış lastiğine geçişte tarihten çok hava muhalefetinin göz önüne alınması gerektiğine değindi.

 

Herkesin can güvenliği için kış lastiğinin önemi büyük trafikte ticari araçlar kadar özel araçların da risk taşıdığını ve bu yüzden kış lastiği konusunda çok dikkatli olunması gerektiğini söyleyen Amasralı, “Hava sıcaklıklarının 7 derecenin altına düştüğü ve yağışların başladığı bölgelerde trafiğin daha güvenli olması için 1 Aralık beklenmeden kış lastiğine geçilmeli. Zorunlu uygulamanın başlamasına kısa bir zaman kala yoğunluk yaşanmaması için vatandaşlarımız araçlarına daha önceden kış lastiği takmalı. Gizli buzlanma, yağışlar, yolların kayganlaşması gibi risk faktörleri ülkemizdeki tüm araçları etkiliyor. Araştırmalara göre kışın kaza yapma riski yaza göre 6 kat daha fazla. Karlı ve buzlu havalarda yaşanan kazalar genellikle bir ve birden fazla aracın çarpışması şeklinde meydana geliyor. Bu sebeple ticari ya da özel araç demeden tüm vatandaşlarımız kış lastiği kullanımına dikkat etmeli. Özellikle kışa girerken herkes araç muayenesini, bakımını en doğru şekilde yaptırmalı. Aracın kışa hazırlığı külfet gibi görülmemeli. Hepimizin can ve mal güvenliği için kış lastiğinin ve araç bakımının önemi büyük” açıklamasında bulundu.


ETİKETLER : Bartın Bartın Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Sinan Amasralı kış lastiği uyarı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›