BARTIN (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2021/5 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Bu haber 2021-11-19 09:17:47 eklenmiş ve 22 kez görüntülenmiştir.

 

İLAN

T.C.

BARTIN

(SULH HUKUK MAH.)

SATIŞ MEMURLUĞU

2021/5 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Bartın İli Merkez İlçe Orta Mahallede Ada No:205, Parsel No:12 de kayıtlı 33,54 M2. Alanındaki ahşap ev cinsinden taşınmaz. Bilirkişi raporuna göre taşınmazın yola cephesinin olduğu, geometrik olarak dikdörtgen formda, topoğrafik olarak düz bir arazi yapısına sahip, Bartın şehir merkezinde yer aldığı, Valilik ve Belediye binalarına 2,5 km. Bartın Devlet Hastanesine 2,5 km. Mesafede olduğu, taşınmazın tapuda ahşap ev olarak geçtiği, fakat mahallinde yapılan incelemede parsel üzerinde herhangi bir yapı yada faaliyet olmadığı, taşınmazın şehrin ticaret yoğunluğu yüksek olan noktasında yer aldığı bildirilmiştir.

İmar Durumu                : Taşınmaz sit alanında kalmakta, 4 katlı bitişik nizam ticari amaçlıdır.

Kıymeti                        : 100.620,00 TL

KDV Oranı                    : %18

Kaydındaki Şerhler       : Kaydındaki gibi olup, 1/8 hisse maliki üzerinde Bartın İcra Müdürlüğünün 2018/2093 esas sayılı dosyasından icrai haciz şerhi beyanı ile "3402 Sayılı Kanunun ek 1 inci maddesi uygulamasına tabidir." beyanı bulunmaktadır.

1. Satış Günü               : 05/01/2022 günü 10:00 - 10:15 arası

2. Satış Günü               : 31/01/2022 günü 10:00 - 10:15 arası

Satış Yeri                     : Gölbucağı Mah.si 565 Sok. No:2 Yeni Adliye Binası Zemin Katta Bulunan Müzayede Odası - Merkez Bartın

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Basın:www.ilan.gov.tr                                                                                                 ILN01493694

 

ETİKETLER : Bartın İlan Resmi İlan İlan.gov.tr
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer RESMİ İLAN haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›