Başkan’dan pandemi ve trafik kuralları hatırlatması!

Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, koronavirüs sebebiyle bu bayramda da sosyal mesafeye dikkat edilmesini isterken sevdikleriyle bayramlaşmak için yola çıkan vatandaşlardan da trafik kurallarına uymaları istedi.
Bu haber 2021-07-19 15:49:52 eklenmiş ve 106 kez görüntülenmiştir.

 

 

 

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Akın, mesajında Kurban Bayramı’nın önemine değinirken koronavirüs pandemisi nedeniyle bayramda da sosyal mesafeye dikkat edilmesi gerektiğini hatırlattı.

Sevdikleriyle bayramlaşmak için yola çıkan vatandaşlardan da trafik kurallarına uymaları isteyen Başkan Akın, mesajında şöyle dedi:

“Birlik ve beraberliğimizin, sevgi ve saygının güçlenmesine vesile olan bayramlarımız en önemli değerlerimizdir. Dostluk, kardeşlik, barış ve paylaşma duygularının en güzel şekilde yaşandığı bayramlar, küslüklerin kavgaların son bulması için büyük bir fırsattır. İdrak edeceğimiz Kurban Bayramı’nda besmeleyle kesilen her kurban, uzatılan her ikram, birlik ve dirliğimizin haysiyetidir. Dualarla yapılan ibadetler, uzanan yardım ellerinin bizleri sımsıkı sardığı, kardeşliğimizi güçlendirdiği aşikârdır. Kurban ibadeti, yüce Allah’a sonsuz şükranın verdiği nimetlere vefa ve minnetin bir yükümlülüğü olmanın yanı sıra, bizlerin maneviyatını perçinleyen, ilahi buyruklara sadakatle bağlılığımızı gösteren kutsal bir vecibedir. Bizi millet yapan, bu milleti eğilmez ve baş edilmez kudret haline getiren bayramların yüksek erdem ve esenliğidir. Allah, dileyen herkese kurban ibadetini yerine getirebilmeyi nasip etsin.

Temennim, her günümüzün sağlıklı bir şekilde bayram sevinciyle geçmesi, her anımızın iyilik ve doğrulukla zenginleşmesidir. Ülkemizde de can kayıpları yaşatan salgın hastalık dönemi sebebiyle bu bayramda da sosyal mesafenin korunmasına hepimizin ihtiyacı var ve tüm vatandaşlarımızın buna dikkat etmesini, sevdikleriyle bayramlaşmak için yola çıkan vatandaşlarımızın trafik kurallarına can ve mal güvenliği açısından uymalarını önemle rica ediyorum. Yurt içi ve yurt dışında yaşayan tüm vatandaşlarımızın, Türk-İslam Alemi’nin, şehit ve gazi ailelerimiz başta olmak üzere tüm halkımızın Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bayramınız mübarek olsun.

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Kurban Bayramı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›