Ar-Ge Başkanı Gökser Çağdaş da İstanbul Kampı’ndaydı

AK Parti Genel Merkez AR-GE ve Eğitim Başkanlığı, İstanbul'da 81 ilin AR-GE ve Eğitim Başkanlarının katılacağı istişare, değerlendirme ve eğitim kampı düzenledi. Kampa, AK Parti Bartın İl Başkanlığı Ar-Ge Başkanı Gökser Çağdaş da katıldı. AR-GE ve Eğitim Başkanlığının 2023 seçimlerine giden süreçteki stratejisi ve yol haritasının oluşturulduğu kamp, odak grup toplantılarıyla devam ederken bölge koordinatörleri başkanlığında düzenlenecek toplantılarda ise bölgesel ihtiyaç analizleri ortaya kondu ve politika stratejileri konuşuldu. Kamp, İstanbul'da yapılacak kültürel etkinliğin ardından sona erdi.
Bu haber 2021-07-06 14:16:08 eklenmiş ve 251 kez görüntülenmiştir.

 

 

Nilay Meryem ÇÖMLEK

 

AK Parti Genel Merkez AR-GE ve Eğitim Başkanlığı, İstanbul'da AK Parti Bartın İl Başkanlığı AR-GE Başkanı Gökser Çağdaş başta olmak üzere 81 ilin AR-GE ve Eğitim Başkanlarının katıldığı istişare, değerlendirme ve eğitim kampı düzenledi.

3 Temmuz Cumartesi günü başlayan ve üç gün süren kampın açılışına, AK Parti Tanıtım Medya Başkanı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ ve İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de katıldı.

Toplantılarda, AR-GE ve Eğitim Başkanlığının 2023 seçimlerine giden süreçteki stratejisi ve yol haritası oluşturuldu.

Genel Başkan Yardımcısı, AR-GE ve Eğitim Başkanı Mustafa Şen'in ve birim başkan yardımcılarının da kendi çalışma alanlarına ilişkin sunum yaptıkları kamp, odak grup toplantılarıyla devam etti.

 

İhtiyaç analizleri yapıldı

 

Bölge koordinatörleri başkanlığında düzenlenen toplantılarda ise bölgesel ihtiyaç analizleri ortaya konurken ve politika stratejileri konuşuldu.

 

Dağ: “Yalan üzerine bir siyaset tarzı belirleniyor”

 

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlenen kampın açılışında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Tanıtım Medya Başkanı Hamza Dağ, kampın sonunda illerine dönenlerin 2023 seçim çalışmalarına devam edeceklerini söyledi. AR-GE'nin partileri için en önemli birimlerden birisi olduğunu belirte Dağ, AR-GE başkanlarının illerde neler yapması gerektiğine değindi. Dağ, “AR-GE olarak bir kere ihtiyacımız olan şu oluyor; seçim dönemi geldiğinde herkes kanaat önderi oluyor. Gerçek kanaat önderini bizim bilmemiz lazım. Bizim bunu bilmemiz o ildeki AR-GE başkanı sayesinde olabilir” diye konuştu. Konuşmasında muhalefet partilerini eleştiren Dağ, şöyle devam etti:

 

"Bir süredir yalan siyaseti yapıyorlar. Yalan üzerine bir siyaset tarzı belirleniyor. Bu acziyetin göstergesi ve bunu görmek lazım. Biz 19 yıldır iktidarız ve iktidar döneminde hangi kriteri alırsak alalım bu ülkeye katbekat hizmetler yaptığımızı, taraflı tarafsız biraz ön yargılarından ayrıldığı zaman, herkes takdir ediyor ve eder. 2019 yerel seçimlerinde İstanbul ve Ankara belediyeleri kazandıklarında şu anki arkadaşlar, buradan acaba 'Hizmet yarışı olur mu?' diye vatandaşımız bir beklenti içine girmişti. Ülkenin her tarafına alt yapısından hastanesine yoluna ve milli savunmasına her şeyine bu anlamda vizyon katmış bir iktidar, buna karşın eğer bu iki belediye bir hizmet ortaya koyabilirse hizmet yarışı olabilir diye ortadaki seçmen bir beklenti içine girdi. 2,5 yıl geçti ve bu süre zarfında ortaya konulan hiçbir şey yok. Ortaya konulan en büyük vizyon temel atma töreni. Yani bu da tarihe geçti. Dolayısıyla bir vizyon ortaya koyamıyorlar ve hizmet noktasında gerçeklik ortaya koyamayanların sarılacağı tek şey yalan. Bunu özellikle 4-5 aydır açık ve net şekilde görüyoruz. Bunu saldırı haline de birileri getirmiş durumda."

 

"2023 seçimlerini de 2024 seçimlerini de kazanacağız"

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AR-GE ve Eğitim Başkanı Mustafa Şen de Türkiye'nin hastanelerde esir kalınan bir ülkeyken, şu anda çok iyi noktalara geldiğini belirterek, iktidarlarından önceki dönemlerde yaşanan sorunlara değindi. Şu anki başarıların AK Parti kadrolarının başarısı olduğunu, bu bayrağı bir mertebe yukarı dikmeleri gerektiğini, kendilerinden bunun beklendiğini aktaran Şen, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

“Hakikate hizmet eden bir siyaset yapmak varken, yalana hizmet yapanların ne halde olduklarını görüyoruz. Buna da 'dur' demenin vaktidir. Burada AR-GE Eğitim Başkanlığına düşmektedir. Biz yalan konuşmayacağız, bilim felsefesinin ve felsefenin diliyle konuşacağız. Bilimsel veriler üreteceğiz, bu temelde bizler o temelde siyasal stratejiler üreteceğiz, o stratejiler temelinde bunları hep beraber yapacağız. O stratejiler temelinde uygulama politikaları ve çok verimli modellemeler gerçekleştireceğiz ve partimiz 2023 seçimini kazanacak. Burada en önemli itici güç sizlersiniz. Bunu sizlerden bekliyorum. Bunu Genel Başkanımız, halkımız bizden bekliyor. AR-GE ve Eğitim Başkanlığı olarak en üretici ve itici güç biz olurken, 2023 seçimlerinde 2024 seçimlerini de kazanacağız. 2023'te ortaya koyduğumuz başarıyla 2024 seçimleri bir yıl öncesinden bitmiş olacak.”

 

“En ufak bir şüphemiz yok”

 

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de kampın 2023-2024 ve sonrasında 2071 hedeflerine çok büyük katkılar sağlayacağını ifade ederek “Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu hedefi, Türkiye'yi götürmek istediği yeri ve 20 yıldır gerçekleştirdiği sessiz devrimi yol arkadaşları ve bu sürecin kahramanları olarak hep beraber yaşadık. 2023'te da bunu birlikte göstereceğimizden en ufak bir şüphemiz yok. Diyoruz ki Türkiye’nin ve milletimizin geleceği için Cumhurbaşkanımızın büyük kongrede ifade ettiği gibi Hakkı, hakkaniyeti ve adaleti temel alan medeniyet nöbetini devralmak için AK Parti olarak hedef 2023 çalışmalarına hep birlikte devam ediyoruz” diye konuştu.

 

 

Kamp, İstanbul'da yapılacak kültürel etkinliğin ardından sona erdi.

ETİKETLER : Bartın AK Parti AK Parti Bartın İl Başkanlığı Ar-Ge Başkanı Gökser Çağdaş İstanbul kamp eğitim kampı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›