Başkan, müzede devam eden çalışmaları inceledi

Bartın Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerimiz Müzesi’nde devam eden çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Cemal Akın, “Çalışmalar tamamlandığında Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizin hatıralarını yaşatacağımız ve kentimizin turizmine büyük katkı sağlayacak olan önemli bir müzeyi ilimize kazandıracağız” dedi.
Bu haber 2021-04-07 15:18:21 eklenmiş ve 27 kez görüntülenmiştir.

 

 

 

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Kırtepe Mahallesi’ne bağlı Turgut Işık Caddesi’nde bulunan Bartın Belediyesi’ne ait 4 katlı binada hayata geçirilecek olan Bartın Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerimiz Müzesi’nde devam eden çalışmaları inceledi.

Çalışmaların son durumuyla ilgili bilgi alan Başkan Akın, projeyi çok önemsediklerini ifade ederek, çalışmalar tamamlandığında Bartın’ın önemli bir esere daha kavuşacağını ifade etti.

 

“Görsel dizaynı ve vitrin çalışmaları tamamlanmak üzere”

 

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Akın, şu ifadeleri kullandı:

“Yeni dönem projelerimiz arasında olan Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerimiz Müzesi’nde çalışmalarımız devam ediyor. İlk olarak belediyemize ait 4 katlı binada tadilat çalışması yapıldı. Tadilat çalışmalarının ardından iç dizaynı ile ilgili çalışmalara başlandı. Heykeller, pano ve görsellerle ilgili çalışmalar titizlikle yürütüldü. 4 katta da yer alacak olan pano ve görseller hazırlandı. Eser toplama, dijital ekranlar ve dış cephe ile ilgili çalışmalar ise devam ediyor. Eksik kalan bazı görsellerin yapıştırılması ve eserlerin vitrinlere yerleştirilmesiyle görsel dizaynı ve vitrin çalışmalarını tamamlamış olacağız.

 

“Şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak adına çok önemli”

 

Müzemizde İslam’ın ilk şehitlerinden günümüze kadar tüm savaşlarımız ve Şehitlerimiz anlatılacak. Fatih Sultan Mehmet, Seyit Onbaşı ve Şerife Bacı ile ilgili detaylı bilgilere yer verilecek. Haçlı Seferleri, Malazgirt Zaferi, Fatih’in İstanbul’u fethi, Trablusgarp ve Balkan Savaşları, tüm cepheleriyle 1. Dünya Savaşı ve Çanakkale Zaferi, Millî Mücadele ve Kurtuluş Savaşı, Kore Savaşı, Kıbrıs Barış Harekâtı, terör olayları, sınır ötesi harekatlar ve 15 Temmuz Darbe Girişimi gibi daha birçok savaş ve bu savaşlarda şehit olan Bartınlı kahramanlarımızın hikayeleri, savaşlarla ilgili materyaller, canlandırmalar, balmumu heykeller, dekorlar, diaromalar, teknolojik sunum olanakları gibi dünya müzeciliğinin tüm olanakları kullanılarak, insanlara o anları yaşıyormuşçasına ve manevi hazzı sonuna kadar hissettirilecek. Müzemiz ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve şehitlerimizi unutmamak, onların hatıralarını yaşatmak adına çok önemli. Çalışmalar tamamlandığında Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizin hatıralarını yaşatacağımız ve kentimizin turizmine büyük katkı sağlayacak olan önemli bir müzeyi ilimize kazandıracağız.”

 

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Belediye Başkanı Cemal Akın Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerimiz Müzesi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›