BARTIN TSO VE TOBB'DAN EĞİTİME DESTEK

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Bartın Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğiyle her yıl gerçekleştirilen eğitim yardımları kapsamında bu yıl pandemi nedeni ile uygulamaya konulan uzaktan eğitim programı EBA' ya erişim sağlayamayan öğrenciler için tablet yardımı gerçekleştirdi.
Bu haber 2021-01-13 13:32:20 eklenmiş ve 24 kez görüntülenmiştir.

 

 

 

 

Pandemi nedeni ile evde eğitim görmesi gereken ancak tableti olmadığı için uzaktan eğitim programı EBA'ya erişim sağlayamayan öğrencilere eğitimlerini aksattırmadan devam ettirebilmeleri amacıyla Bartın Ticaret ve Sanayi Odası ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği iş birliğinde alımı yapılan 110 adet tablet bilgisayar ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edildi.

 

Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleştirilen tabletlerin teslim törenine Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık, Başkan Yardımcısı Sami Karakaş, Yönetim Kurulu Üyesi Gülin Aldatmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Feridun Güler ve Oda Genel Sekreteri Ahmet İncekara katıldı.

 

 

Tabletlerin tesliminde konuşan Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık, “Eğitim tüm dünyanın temel direğidir'' dedi. Öğrencilerin eğitime ulaşabilmelerini ve öğretmenlerin öğrencileri ile buluşabilmesini sağlamak adına Bartın Ticaret ve Sanayi Odası olarak, her yıl Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği iş birliği ile gerçekleştirdikleri eğitim yardımlarını farklı bir mecraya taşıdıklarını belirten TSO Başkanı Balık sözlerine şöyle devam etti:

 

“Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID 19 salgını nedeni ile birlikte ülke ve millet olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Her alanda etkisini hissettiğimiz salgının bir an evvel sona ermesi en büyük temennimiz. Bu süreçte yüz yüze eğitimin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. Çocuklarımızın yeri okullarımız olmasına rağmen salgın nedeniyle bizler evlerimizi sınıflara çevirdik. Anne ve Babalar çocuklarının eğitim süreçleri aksamaması için evlerde birer öğretmen oldular. Yine bu süreçte büyük özveri ile çalışan öğretmenlerimiz öğrencilerini hiç ihmal etmediler. Bizler de öğrencilerimizin eğitime ulaşabilmelerini ve öğretmenlerimizin öğrencileri ile buluşabilmesini sağlamak adına Bartın Ticaret ve Sanayi Odası olarak, her yıl Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği iş birliği ile gerçekleştirdiğimiz eğitim yardımlarımızı farklı bir mecraya taşıdık.   

 

“Her zaman öğrencilerimizin ve eğitimin yanında olacağız”

 

Ülkemizin ekonomik anlamda kalkınmasında eğitim büyük önem taşımakta. İleride ülkemizi emanet edeceğimizin çocuklarımızın iyi bir eğitim almasını sağlamak hepimizin ortak sorumluluğu. Bizler de bu sorumluluktan hareketle bu yıl pandemi nedeni ile uygulamaya konulan uzaktan eğitim programı EBA’ya erişim sağlayamayan öğrencilerimize dağıtılmak üzere Odamız ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin katkısı ile alınan 110 adet tablet bilgisayarı ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılması için İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim ediyoruz. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu önderliğinde camiamız ve Bartın Ticaret ve Sanayi Odası her zaman öğrencilerimizin ve eğitimin yanında olacaktır.”

 

Acar: “Öğretmen ve öğrencilerim adına teşekkür ederim”

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Bartın Ticaret ve Sanayi Odası'na eğitime verdikleri destekten dolayı teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Acar ise tablet bilgisayarların belirlenen kriterler doğrultusunda ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacağını belirtti. Acar, “Malumunuz bu salgın dönemimden sonra uzaktan eğitime geçildi ve bu süreçte öğrencilerimizin özellikle tablet ve bilgisayara ihtiyaçları oluştu. Her yıl eğitime destek veren Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Halil Balık ve Yönetim Kurulu Üyeleri yine bizlere yardım elini uzatarak hasıl olan bu ihtiyacın karşılanmasında büyük destek sağladılar. Bu anlamda sağladıkları destekten dolayı başta Başkanımız Halil Balık olmak üzere tüm destek veren Yönetim Kurulu Üyelerine takdim ettikleri 110 tablet için öğretmen ve öğrencilerim adına teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

 

 

 

ETİKETLER : Bartın Bartın TSO Bartın MEM tablet bilgisayar
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›