HER DAİM TEŞEKKÜRLER


Bu makale 2023-03-17 14:42:06 eklenmiş ve 25987 kez görüntülenmiştir.
Mustafa Ahmet OKTAY

 

 

Yılmaz Tunç ilk olarak 2007 yılında milletvekili oldu. Sonrasındaki her dönemde de hem başarısını hem de popülerliğini katladı.

Hatta bunu son dönemdeki AK Parti Grup Başkanvekilliği ile de perçinledi.

Herkesin malumu, Bartın siyasi tarihinde her seçim döneminde belirli isimlerin üzerine planlamalar yapılırdı.

Yalnızca Yılmaz Tunç, sadece mensubu olduğu AK Parti’deki siyasi planlamaların içerisinde değil, diğer tüm siyasi partilerin de planlamalarında etkili bir isim oldu. Herkes onun adaylık durumuna göre stratejisini belirledi.

Şunu da belirtmek gerekir ki, AK Parti kendi içerisinde bunu her seçim döneminde çok güçlü bir şekilde hissetti.

AK Parti’de 3. Dönem kuralı gündeme geldiğinden beri Yılmaz Tunç’un Bartın’da yeniden aday gösterilip gösterilmeyeceği başta AK partililer olmak üzere herkesin merak konusu oldu.

Ancak geçtiğimiz seçimde de 3 dönem kuralı çok sesli konuşulmasına rağmen Yılmaz Tunç, bu kuralın dışında tutulmuş ve yeniden aday gösterilmişti.

Bu sefer de benzer durumlar yaşanıyor. Fakat planlamalar yapılırken Yılmaz Tunç’un 3 dönem kuralının içinde olan belirli isimlerle birlikte yeniden milletvekili adayı gösterilebileceğinin de asla göz ardı edilmemesi gerekir. Çünkü O, önemli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakın isimler arasında yer alıyor.

İşte tam da bu noktada Bartın’a şimdiye kadar önemli hizmetlerde bulunmuş Tunç’un bir takım söylemlerle yıpratılmaması gerektiği kanaatindeyim.

Son günlerde ‘Yine mi Yılmaz Tunç?’ şeklinde bir takım algılar oluşturuluyor.

‘Evet, yine Yılmaz Tunç’ olmasının memleketimize ne tür bir zararı olur?

Yazımın başında da belirttiğim gibi, bu denli başarılı olan ve bu başarı çizgisini her dönem daha yukarıya taşıyan bir ismin bu şekilde lanse edilmemesi gerekir.

Hep demiyor muyuz, ‘Memlekete bir çivi dahi çakandan Allah razı olsun.’

Yılmaz Tunç, Bartın için bir değil milyonlarca çivi çakmış, taş üstüne taş koymuştur.

Eğer AK Parti Genel Merkezi ya da Sayın Cumhurbaşkanı tensiplerini bu seçimde Yılmaz Tunç’tan yana kullanmazsa da, yani Tunç bir daha aday gösterilmezse de bizler kendisine bugüne kadar Bartın için yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etmeliyiz.

Ha, aday gösterilmezse de bence sorun yok. Çünkü bu durumda da AK Parti’nin yeniden iktidarda yer aldığı bir hükümette belki bir bakan ya da partide herhangi bir kademede önemli görevler alacağına olan inancım tam.

Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›