BELEDİYEDE GÜNDEM KAR TEDBİRLERİ

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Belediyesi Acil Hizmet Merkezi (BAHMER) koordinesinde aşırı yağmur ve kar yağışına karşı alınan tedbirleri değerlendirdi.
Bu haber 2021-01-14 15:30:14 eklenmiş ve 24 kez görüntülenmiştir.

 

 

 

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Belediyesi Acil Hizmet Merkezi (BAHMER)’ni toplayarak, meteorolojik veriler doğrultusunda olumsuz hava koşulları nedeni ile oluşabilecek aşırı yağmur ve kar yağışına karşı tedbirlerini gözden geçirdi. Sohbet havasında geçen toplantıda sahada çalışacak araç ve iş makinaları, personel, malzeme planlaması yapıldı.

“Halkımızın Mağdur Olmaması İçin 7/24 Görevdeyiz”

Toplantı sonrası değerlendirmelerde bulunan Akın; “Olumsuz hava koşulları nedeni ile oluşabilecek aşırı yağmur ve kar yağışına karşı tedbirlerimizi gözden geçirdik. Kar ile mücadelede tecrübeli belediyeyiz. İlk etaplarda ana arterler, hastane ve yüksek kesimlerin yollarında kar mücadelesi, yaya yollarında kar kaldırma, sokak hayvanlarının beslenmesi, hasta ve yavru hayvanların bakımı, oluşabilecek su patlaklarına anında müdahale ve su sayaçlarının donma riskine karşı vatandaşların uyarılması, pazaryeri ve semt pazarları ile otobüs duraklarının kontrolü, Zabıta ekiplerimizin 24 saat esası ile genel kontrolleri, hastaların ve özellikle diyaliz hastalarının ivedilikle sağlık kuruluşlarına ulaşımının sağlanması gibi konularda başkan yardımcılarım ve ilgili daire müdürlerimizle istişare yaptık. Olumsuz hava koşullarından halkımızın mağdur olmaması için 7/24 görevdeyiz” dedi.

 

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Belediye Başkanı Cemal Akın kar yağışı tedbir
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›