BARTIN BELEDİYESİ KARLA MÜCADELEYE HAZIR

Bartın Belediyesi Acil Hizmet Merkezi (BAHMER), meteorolojinin bildirdiği kar yağışının getireceği olumsuzlukları gidermek amacıyla her zaman olduğu gibi 7/24 Bartın halkının yanında olacak.
Bu haber 2021-01-15 14:53:30 eklenmiş ve 62 kez görüntülenmiştir.

 

 

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, yağması beklenen kar yağışı nedeniyle tetikte olduklarını söyledi. Başkan Akın, olası kar yağışı ve buzlanmadan dolayı oluşabilecek sorunları olabildiğince engellemek adına çalışmalarını 300 personel ve 29 ayrı araçla sürdüreceklerini belirtirken, kar yağışına karşı vatandaşların da tedbirli olmalarını istedi. Meteorolojinin tahminlerine göre bu hafta yağması beklenen olası kar yağışına karşı hazırlıklarını tamamladıklarını, ekiplerin hazır olduğunu belirten Başkan Akın, kar yağışının getireceği olumsuzlukları gidermek amacıyla 24 saat boyunca Bartın Belediyesi’nin halkın yanında olacağını ifade etti.

 

“300 Personel ve 29 Ayrı Araç Göreve Hazır”

 

Gerçekleştirilen hazırlıklarla ilgili bilgi veren Akın; “Bartın Belediyesi Acil Hizmet Merkezi (BAHMER) koordinesinde olumsuz hava koşulları nedeni ile oluşabilecek aşırı yağmur ve kar yağışına karşı tedbirlerimizi almış durumdayız. 300 personelimiz göreve hazır. 3 vardiya şeklinde 100’er kişilik ekiple 24 saat esasına göre çalışacağız. 12 adet kamyon, 1 adet otomatik bıçaklı tuzlama kamyonu, 1 adet manuel bıçaklı tuzlama kamyonu, 6 adet Beko Loder, 1 adet paletli ekskavatör, 1 adet grayder, 1 adet yükleyici kepçe, 1 adet HMK mini yükleyici kepçe ve 3 adet küreyici bıçak ve 2 adet traktör olası aşırı yağmur ve kar yağışına karşı hazır bekletiliyor. Ayrıca acil durumlar içinde piyasadan 20 adet Beko Loder araç temin edebileceğiz” dedi.

 

“100 Ton Tuz ve 200 Ton Solüsyonumuz Hazır”

 

Akın; “Depolarımızda 100 ton tuz ve 200 ton solüsyonumuz hazır. Oluşabilecek aşırı yağmur ve kar yağışına karşı ilk önceliğimiz hastane yolları ve ana arterler olacak. Ayrıca yine mezarlık yollarının açık kalması çok önemli. Bu bölgeler başta olmak üzere tüm cadde ve sokaklarımızda çalışma yürüterek vatandaşlarımızın olumsuz etkilenmesini önleyeceğiz” şeklinde ifade etti.

 

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Belediye Başkanı Cemal Akın karla mücadele
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›