“Ne olursunuz kurallara uyalım”

Bartın Valisi Sinan Güner, koronavirüs testi pozitif çıkan doktor eşiyle temaslı olması nedeniyle 10 gün karantinada kalırken, “Bunu yaşamış bir insan olarak biraz daha bilinçli konuşuyorum. Ne olursunuz bunun şakası yok, kapıyı 2 dakika açık bırakmayacaksınız. Siz maskenizi takın” dedi.
Bu haber 2020-10-29 13:52:21 eklenmiş ve 121 kez görüntülenmiştir.

 

Koronavirüs nedeniyle karantinada kalan Vali Güner:

“Ne olursunuz kurallara uyalım”

 

Erkan Hızoğlu

 

Bartın Valisi Sinan Güner, eşi Dr. Beyhan Güner’in testinin pozitif çıkmasından dolayı, temaslı olduğu için 10 günlük ev karantinasının ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katıldı. 

Valilik önünde gerçekleştirilen tören sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Bartın Valisi Sinan Güner, “Valiliğimizin sosyal medya hesaplarında yayınladık. Lütfen; maske takmayan, çalışanına maske taktırmayan, maskesiz müşteriyi kabul eden, kendisi maskesiz çalışan işyerlerine gitmeyin, alışveriş yapmayın bunlarla ilişki kurmayın ve bunları ihbar edin” dedi.

Herkesten kurallara uyulmasını isteyen Vali Güner, şöyle konuştu:

“Bunun hakikaten şakası yok. Bu illet kapıyı 2 saniye açık bulmasın mutlaka oradan giriyor. Ne olursunuz, kurallara uyalım daha büyük bayramlarda kutlamalar istiyorsak, bize ekonomi lazım, eğer hasta olursak kim çalışacak, hasta ve ölü insanlar mı? Çalışacak, siyaset, ticaret, sosyal hayat, kutlama lazım, bunları kim yapacak? Lütfen dikkatli olalım. Benim sağlık durumum çok iyi, bütün şartlar yerine getirildi, bunu yaşamış bir insan olarak biraz daha bilinçli konuşuyorum. Ne olursunuz bunun şakası yok, kapıyı 2 dakika açık bırakmayacaksınız, bakmayın siz 15-20 dakika denilmesine, bunları boş verin, siz maskenizi takın.”

Öte yandan Vali Güner’in eşi Dr. Beyhan Güner’in durumunun iyi olduğu, evinde olduğu öğrenildi.


ETİKETLER : Bartın Bartın Valisi Sinan Güner koronavirüs
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›