151 proje devam ediyor

2020 yılının 4. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Bartın Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Akdaş kamu projeleri hakkında bilgi vererek Bartın’da toplam 313 projeden 86’sının tamamlandığını, 151 projede ise faaliyetlerin halen devam etmekte olduğunu, 29 projenin ihale aşamasında olduğunu, 3 projede ise yer teslimi yapıldığını açıkladı. Vali Yardımcısı Akdaş açıklamasında ayrıca yatırımlarda ilk sırayı ulaştırma sektörünün aldığını ifade etti.
Bu haber 2020-10-22 11:43:13 eklenmiş ve 12 kez görüntülenmiştir.

 

 


 

 

2020 yılının 4. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Bartın Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş başkanlığında geniş katılımla gerçekleştirildi.

 Valilik 12 Divan Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, Yatırımcı Kuruluşların Bölge ve İl Müdürleri, İl, İlçe ve Belde Belediye başkanları katıldı.

Bartın’da yapılan yatırım çalışmaları hakkında açıklama yapan Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş açıklamalarında şunları söyledi:

“Bu toplantıda mevcut yatırımlarımızın 3. Dönem gerçekleşme durumları izlenerek, teklif ve öneriler değerlendirilecektir. Toplantıya başlamadan önce ilimizde gerçekleştirilen yatırımlar hakkında genel bir değerlendirme yapmak istiyorum. İlimizde 2020 yılının 9 aylık dönemi içerisinde 313 projede çalışma yapılmıştır. Bu projelerin toplam bedeli 7 Milyar 813 Milyon 930 Bin TL, tahsis edilen ödenek miktarları ise 628 Milyon 272 Bin TL’dir. Bu ödeneklerden 355 Milyon 511 Bin TL harcamam yapılarak %56,59’luk bir nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. Bu süreçte 313 projeden 86’sı tamamlandı, 151 projede faaliyetler halen devam etmekte, 29 proje ihale aşamasında, 3 projede yer teslimi yapıldı.

 

Yatırımlarda ilk sırayı yine ulaştırma sektörü aldı

Bu projeler dışında Belediyelerimiz tarafından 6,6 Milyon TL bedelli 16 proje yürütülmüş olup, 9’u 2020 yılı içerisinde tamamlandı, 5’inde çalışmalar halen devam etmektedir. 

Yatırımları, tahsis edilen ödenekten yapılan harcama miktarlarına göre sektörel değerlendirdiğimizde; 202,7 Milyon TL ile ilk sırada ulaştırma sektörü, sonrasında 60 Milyon TL ile Tarım-Orman, 52,6 Milyon TL ile enerji, 25,8 Milyon TL  ile eğitim, 9,2 Milyon TL ile diğer kamu hizmetleri, 2,7 Milyon TL ile sağlık sektörü yer almaktadır. 

Kurumlarımıza yapmış oldukları çalışmalar nedeniyle teşekkür ediyor ve bundan sonra yapacakları çalışmalarda başarı dileklerimle toplantıyı açıyorum.”

 

Toplantıda daha sonra bölge ve il müdürleri tarafından yapılan çalışmalara ilişkin sunumlar gerçekleştirildi. 

 

 

 

 


ETİKETLER : Bartın Bartın Valiliği İl Koordinasyon Toplantısı Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›