“Ekonomik sıkıntıların çözümüyle ilgili tedbirleri de kararlılıkla hayata geçireceğiz”

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Kadın Kolları Başkanı Evran Ayvaz, İl Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Demir ile İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, AK Parti 136. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısına katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, “Bir yandan sınırlarımızı korurken, sınır ötesindeki harekâtlarımızı yürütürken, diğer yandan beldelerimize, ilçelerimize, özellikle illerimize ihtiyaçları olan hizmetleri götürmeyi ihmal etmeyeceğiz. Uluslararası alanda siyasi ve diplomatik mücadelemizi yürütürken milletimizin ekonomik sıkıntılarının çözümüyle ilgili tedbirlerimizi kararlılıkla hayata geçireceğiz” dedi.
Bu haber 2020-03-13 16:45:03 eklenmiş ve 26 kez görüntülenmiştir.

 

 

Nilay Meryem ÇÖMLEK

 

 

AK Parti 136. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Toplantıya AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Kadın Kolları Başkanı Evran Ayvaz, İl Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Demir ile İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun da katıldı.

 

Toplantıda bir konuşma yaparak AK Parti 7. Büyük Kongresi sürecinin, belirlenen takvime uygun şekilde ilerlediğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen hafta sonu şehitler nedeniyle ertelenen ilçe kongreleri dışında her şeyin kendi mecrasında yürüdüğünü, şu ana kadar 181 ilçe kongresinin yapıldığını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin, Türkiye'nin bugün geldiği seviyenin mimarı olduğunu ve karşılaştıkları her durumun AK Parti’nin geleceğin de partisi olduğunu ispatladığını belirterek, “Cumhur İttifakı olarak ülkemize kazandırdığımız yeni yönetim sistemi, her geçen gün daha güçlü bir şekilde oturuyor, yerleşiyor. Karşımızdakilerin her davranışı, her tutumu Türkiye’nin AK Parti’nin hizmetlerine daha uzun yıllar boyunca ihtiyacı olduğunu tekrar tekrar teyit ediyor” dedi.

 

“En büyük atılımları gerçekleştirme şerefi bu kadroya ait”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletin kahir ekseriyetinin eğitimden sağlığa, ulaşımdan sosyal yardımlara kadar sonuçlarını bizzat hayatında gördüğü hizmetleri takdir ettiğini belirterek, “Cumhuriyet tarihinin en büyük atılımlarını gerçekleştirmek şerefi işte bu kadroya aittir. Tabii sadece bugüne kadar yaptıklarımızı anlatmak işin yarısıdır. En az bunun kadar önemli olan husus, milletimize ve özellikle de gençlerimize gelecekleri için ne söylediğiniz, ne vaat ettiğimizdir. Ülkemizde hâlâ istikbalimiz için hayaller kurabilme, bunu projelendirme, planlama, hayata geçirme kabiliyetine ve iradesine sahip tek parti AK Parti’dir” ifadelerini kullandı.

 

“Davası millet ve ülke olmayanın sonu her zaman hüsrandır”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Davası inancı olmayanın, davası milleti olmayanın, davası ülkesi olmayanın sonu her zaman hüsran olmaya mahkûmdur. Bunların hiçbiri bizi zerre kadar ilgilendirmiyor. Çünkü bizim önümüzde 2023 hedeflerimiz gibi, 2053 ve 2071 vizyonlarımız gibi hâlâ aşılamamış bir ufuk var. Kongre sürecimizi bu bakımdan önemli bir fırsat, önemli bir pencere olarak görüyorum” diye konuştu.

 

AK Parti’nin sürekli hücrelerini yenileyen bir parti olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, partinin dinamik bir yapıyla yol yürümeye mecbur olduğunu, enerjisi olan, çalışan, çalışabilen kişilerle yola devam edeceklerini kaydetti.

 

Türkiye’nin güvenlikten ekonomiye kadar çok önemli gündem konuları bulunduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunların arasında asla ihmal edilmemesi gereken hususlardan birinin de afetlere hazırlık meselesi olduğuna vurgu yaptı.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, son olarak Elazığ, Malatya ve Van depremlerine maruz kalındığını anımsatarak, her deprem haberinin Türkiye’nin yüzleştiği potansiyel tehdidi bir kez daha hatırlattığını söyledi.

 

“Radikal değişikliklere gitmek mecburiyetindeyiz”

 

Türkiye’nin sorunlu bir yapı stokuna sahip olduğunu, özellikle 20 yıldan daha eski binaların büyük bölümünün depreme karşı dayanaksız olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan,  şunları kaydetti:

 

“Bunun için kentsel dönüşüm projelerine özel ehemmiyet veriyoruz. Nüfus yoğunluğunun hat safhada olduğu İstanbul başta olmak üzere ülkemizin her yerinde bina altyapımızda radikal değişikliklere gitmek mecburiyetindeyiz. Bugün bizim küçük çıkar hesaplarıyla yıkmaktan veya gerektiği şekilde güçlendirmekten imtina ettiğimiz her yapıyı depremin yerle bir edeceği açıktır. Tedbiri kendimiz aldığında sadece maddi bedel ödüyoruz, buna karşılık aynı binayı deprem yıktığında yüreğimizi yakan can kayıpları ve gerçekten büyük meblağları gerektiren maddi faturalarla karşı karşıya kalıyoruz. Son bir asırda 57 büyük deprem yaşamış ve 80 bin vatandaşını kaybetmiş bir ülke olarak bu konuda rehavete kapılma hakkına sahip değiliz. Kentsel dönüşümde devlet taraflardan sadece biridir. Bakanlıklarımız ve ilgili kurumlarımız bu konudaki planlamalarını zaten tamamlamış durumdadır. Belediyelerden vatandaşlarımıza kadar sürecin tüm tarafları bu yükü paylaşmadan arzu ettiğimiz hızda bir dönüşümü gerçekleştiremeyiz. Yatay mimari esasına göre dönüşüm yapmak için tüm tarafların fedakârlıkta bulunması gerekiyor. Örneğin üç katlı binayı yıkıp yerine sadece dört katlı bir bina yapacaksak, burada hem belediyenin, hem mal sahiplerinin ellerini taşın altına koyması şarttır. Mesela ‘40 yıllık 100 metrekare dairemi vereyim ama karşılığında yepyeni 150 metrekare daire alayım’ dayatmasına girdiğinizde bu işin içinden çıkılamaz.”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçiminin 2023’te, belediye başkanlığı seçiminin ise 2024’te yapılacağına işaret ederek, millete verdikleri sözleri yerine getirebilmek için seçim dönemi hariç iki üç yıllık vakitleri bulunduğunu kaydetti.

 

Türkiye’nin artık küresel ve bölgesel her gelişmenin merkezinde yer alan bir ülke olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu dönemde dikkat etmeleri gereken meselenin hedeflerinden kopmamak, odaklarını dağıtmamak olduğunu söyledi.

 

“Milletimize verdiğimiz sözleri tutacağız”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir yandan sınırlarımızı korurken, sınır ötesindeki harekâtlarımızı yürütürken, diğer yandan beldelerimize, ilçelerimize, özellikle illerimize ihtiyaçları olan hizmetleri götürmeyi ihmal etmeyeceğiz. Uluslararası alanda siyasi ve diplomatik mücadelemizi yürütürken milletimizin ekonomik sıkıntılarının çözümüyle ilgili tedbirlerimizi kararlılıkla hayata geçireceğiz” diye konuştu.

 

“Bir yandan medeniyetimizin ve tarihimizin bize yüklediği sorumlulukları yerine getireceğiz, bir yandan her alanda milletimize verdiğimiz sözleri tutacağız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

 

“AK Parti’yi diğerlerinden farklı kılan işte bu iki misyonu birlikte yerine getirebilmiş ve bundan sonra da getirebilecek olmasıdır. Şartlar ne olursa olsun içeride ve dışarıda hangi tuzaklarla, hangi fitne ve fesat girişimleriyle karşılaşırsak karşılaşalım bu perspektifi asla kaybetmeyeceğiz. Bizim milletimize hizmetten uzaklaştırmaya, ülkemiz için harcayacağımız enerjiyi ve vakti kısır tartışmalarla heba ettirmeye çalışanlara heveslendikleri fırsatı da vermeyeceğiz. Elbette hiçbir iftirayı ve yalanı cevapsız bırakmayacağız. Ama asla karşımızdakiler gibi siyaseti bundan ibaret bir iş hâline de dönüştürmeyeceğiz. İl başkanlarımızdan belediye başkanlarımıza kadar tüm dava arkadaşlarımdan siyasetimize ve icraatımıza bu anlayışla sahip çıkmalarını istiyorum.”

 

ETİKETLER : Bartın AK Parti AK Parti 136. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan K Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı İl Kadın Kolları Başkanı Evran Ayvaz İl Gençlik
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
BARTIN PUSULA GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Bartın Web Tasarım