İhtiyaç sahibi herkes faydalanabiliyor!

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 2018 yılının Ağustos Ayında hizmete açılan Sosyal Hizmet Merkezi’nde çok önemli çalışmalar yapıldığını söyledi. Paylaşım Merkezi, Kavaklı Yaşam Merkezi, Nurhayat Sütlü Kadın Danışma Merkezi ve Evde Bakım Hizmetleri olmak üzere dört birimden oluşan Sosyal Hizmet Merkezi’nin büyük bir ihtiyacı karşıladığını belirten Başkan Akın, talep eden ve ihtiyaç sahibi olan herkesin Paylaşım Merkezi biriminin sunduğu hizmetlerden faydalanabildiğinin altını çizdi.
Bu haber 2020-03-11 16:31:33 eklenmiş ve 42 kez görüntülenmiştir.

 

 

 

 

 

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, eski itfaiye binasının restorasyonu ile hizmete açılan Paylaşım Merkezi, Kavaklı Yaşam Merkezi, Nurhayat Sütlü Kadın Danışma Merkezi ve Evde Bakım Hizmetleri Birimlerinin bulunduğu Bartın Belediyesi Sosyal Hizmet Merkezi’ni ziyaret etti.

 

Bartın Belediyesi Sosyal Hizmet Merkezi’ni gezen Başkan Akın görevli personelden yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

 

İhtiyaç sahibi olan herkes faydalanabiliyor

 

Ziyaretin ardından açıklamada bulunarak Sosyal Hizmet Merkezi ile ilgili bilgiler veren Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, şunları söyledi:

 

 “2018 yılının Ağustos Ayı’nda hizmete sunduğumuz Sosyal Hizmet Merkezimiz çok önemli çalışmalar yapıyor. Paylaşım Merkezi, Kavaklı Yaşam Merkezi, Nurhayat Sütlü Kadın Danışma Merkezi ve Evde Bakım Hizmetleri’nin bulunduğu dört birimden oluşmakta.

 

Paylaşım Merkezimizde bağışçı vatandaşların kullanmadıkları kıyafet, ayakkabı, ev eşyası gibi çeşitli ürünleri topluyor. Merkez binada muhafaza edilen bu eşyalar görevli personel tarafından önce yıkanıyor, daha sonra ütülenerek kategorilerine göre erkek giyim, kadın giyim ve çocuk giyim olarak reyonlara yerleştiriliyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlar ise, birime başvurarak ihtiyacı doğrultusunda reyonlardan talep ettiği kıyafetleri temin ediyor. Talep eden ve ihtiyaç sahibi olan herkes, Paylaşım Merkezi biriminin sunduğu hizmetlerden faydalanabiliyor.

 

Kişisel temizliği, ev temizliği ve çeşitli ihtiyaçlar karşılanıyor

 

Evde Bakım Hizmetleri birimimizde 65 yaş üzeri vatandaşlar için evde bakım başvurusunu değerlendirme aşamasının ardından, başvurusu yapılan vatandaşın evine giderek kişisel temizliği, ev temizliği ve çeşitli ihtiyaçların karşılaması gibi çalışmalar yapılıyor. Mahalle Muhtarları ile istişareli olarak çalışılan bu birim, ihtiyaç sahiplerinin yaşamlarını kolaylaştırmakta büyük fayda sağlıyor.

 

Etkinliklerine ev sahipliği yapıyor

 

Bir diğer birimimiz olan Kavaklı Yaşam Merkezimizde ise diğer yaşam merkezlerimizde olduğu gibi  doğum günü, mevlit, toplantı, öğrenci kardeşlerimizin eğitim faaliyetleri, sivil toplum kuruluşlarının seminer gibi etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. İlk olarak 2015 yılında hayata geçirdiğimiz Yaşam Merkezleri Projelerimiz vatandaşlarımız tarafından çok sevilmekte ve faydalı şekilde kullanılmaktadır.

 

“Çok daha iyi şartlar altında hizmet vermesine olanak sağladık”

 

Eski Balıkhane binasının üst katında hizmet veren Rahmetli Nurhayat Sütlü’nün adını taşıyan Kadın Dayanışma Merkezimizi Kavaklı Sosyal Paylaşım Merkezine taşıyarak çok daha iyi şartlar altında hizmet vermesine olanak sağladık. Kadın Danışma Merkezi ofisinde merkez personeli ve gönüllü avukat görev yapıyor. Bu birime başvuran vatandaşlarımız, kişisel hakları ve şahsını ilgilendiren tüm konularla ilgili gönüllü avukattan bilgi alabiliyor. Yine talep eden ve ihtiyaç sahibi olan tüm vatandaşlar bu hizmetten faydalanabiliyor.”

 

Son olarak Başkan Akın, talep eden ve ihtiyaç sahibi olan herkesin Paylaşım Merkezi biriminin sunduğu hizmetlerden faydalanabildiğinin bir kez daha altını çizdi.

 

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Belediye Başkanı Cemal Akın Sosyal Hizmet Merkezi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
BARTIN PUSULA GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Bartın Web Tasarım