81 İlde Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı yapıldı

İçişleri Bakanlığınca 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı” kapsamında ilimizde de Bartın Valisi Sinan Güner başkanlığında 2019 Yılı Uyuşturucu Bağımlılık ile Mücadele Değerlendirme Toplantısı yapıldı.
Bu haber 2020-01-18 15:59:54 eklenmiş ve 45 kez görüntülenmiştir.

 

 

 

 

Uyuşturucu arzının engellenmesine ve uyuşturucu kullananların rehabilitasyonuna yönelik kamu kurum ve kuruluşlarının, üniversitelerin, sivil toplum kuruluşlarının ve diğer paydaşların işbirliği ile bağımlılığın yaygınlaşmasını önlemek için yapılan çalışmaların devamı önem arz ediyor.

 

Bu kapsamda ülke genelinde eş zamanlı olarak Valiler Başkanlığında, Belediye Başkanları, İlçe Kaymakamları, Cumhuriyet Başsavcısı, Üniversite Rektörleri, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü, Sahil Güvenlik Komutanlığı temsilcisi, İl Milli Eğitim Müdürü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü, İl Sağlık Müdürü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü, Tarım ve Orman İl Müdürü, İl Kültür ve Turizm Müdürü, Gençlik ve Spor İl Müdürü, İl Müftüsü, Yeşilay temsilcileri ve diğer paydaşların katılımı ile toplantı düzenlendi.

 

İl genelindeki uyuşturucu arzının engellenmesine ilişkin yapılan çalışmalar ve gelinen nokta ile değinilen konulara ilişkin verilerin bir önceki yıl ile kıyaslandığı toplantıda, alınan ve alınacak tedbirlerin gözden geçirilerek 2020 yılında yürütülecek çalışmalar planlandı.

 

Metruk binalar yıkılacak ya da ıslah edilecek

 

 

Toplantıda, metruk bina tespiti, yıkımı ve ıslahına yönelik çalışmalar gözden geçirilerek yürütülen iş ve işlemler değerlendirildi. Uyuşturucu kullanımı ve satışı açısından riskli olan park ve rekreasyon alanlarına güvenlik kamera sistemlerinin kurulması ile cadde, sokak, park ve rekreasyon alanlarının yeterince aydınlatılmasına yönelik çalışmalar gözden geçirildi.

 

Okullardaki  güvenlik kameraları KGSY’ye entegre edilecek

 

Öncelik derecesine göre belirlenen okullara güvenlik kameralarının kurularak Kent Güvenlik Yönetim Sistemine (KGYS) entegrasyonunun sağlanması, entegrasyonu sağlanamayan okullarda ise güvenlik kameraları kurulmasına ilişkin son durum ele alındı.  
Okul ve çevrelerinde güvenliğin artırılması amacıyla okul irtibat görevlilerinin etkin çalışmasına yönelik planlamalar yapıldı. Özellikle okul ve çevrelerinde illegal yollardan sigara satışı (tek dal) yapma ihtimali bulunan ve öğrencilerin de uğrak yeri olması muhtemel görülen kafe, oyun salonu, internet kafe gibi yerlerin denetlenmesine yönelik çalışmalar planlandı.

Uyuşturucuyla mücadele kapsamında Yeşilay başta olmak üzere STK’lar ile işbirliği ele alındı.

Gençleri etkilemesi muhtemel uyuşturucu maddeler hakkında okul yöneticileri, öğretmenler, okul aile birliği üyeleri ile ailelere yönelik bilgilendirme faaliyetleri gözden geçirildi.

Aynı zamanda; 22 Ocak 2020 Çarşamba günü ilçelerde kaymakamlar başkanlığında toplantı düzenlenecek.

 

Uyuşturucu Bağımlılık İle Mücadele Değerlendirme Toplantısı yapıldı

 

Vali Sinan Güner başkanlığında, İlimizde de İçişleri Bakanlığınca 81 ilde eş zamanlı olarak 2019 Yılı İlimizde Uyuşturucu Bağımlılık ile Mücadele Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

Çeşm-i Cihan toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya; Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Cumhuriyet Başsavcı V. Hasan Kurgan, Rektör Prof. Dr. Orhan Uzun, Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş, Amasra Gökhan Gürbüzerol, Kurucaşile Kaymakamı Muhammet Güzel, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Fahri Semiz, İl Emniyet Müdürü Çetin Bozkuş, Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanı Yb. Safa Söylem, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, Hasankadı Belediye Başkan Yrd. İsmail Özgün, Kozcağız Belediye Başkanlığı-Yazı İşleri Müdürü Muhammet Özyapı, İl Sağlık Müdürlüğü-Dr. Hasan Babayiğit,  İl Müftüsü Abdulcelil Çakar, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir, İl Tarım ve Orman Müdürü Abdulsettar  Bayram, Çevre ve Şehircilik İl Müdür V. Mehmet Özdemir, İl Kültür ve Turizm Müdürü Fuat Dursun, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Temel Yüksel, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür V. Mahmut Şahin ile Yeşilay Bartın İl Temsilcisi Uzm. Dr. Ali Rıza Karakoyun katıldı.
 
Bartın Valisi Sinan Güner başkanlığındaki toplantıda; metruk bina tespiti, yıkımı ve ıslahına yönelik çalışmaların gözden geçirilerek yürütülen iş ve işlemlerin değerlendirildiği, uyuşturucu kullanımı ve satışı açısından riskli olan park ve rekreasyon alanlarına güvenlik kamera sistemlerinin kurulması ile cadde, sokak, park ve rekreasyon alanlarının yeterince aydınlatılmasına yönelik çalışmaların gözden geçirildiği, öncelik derecesine göre belirlenen okullarda güvenlik kameralarının kurularak Kent Güvenlik Yönetim Sistemine (KGYS) entegrasyonunun sağlandığı, entegrasyonu sağlanamayan okullarda ise güvenlik kameraları kurulmasına ilişkin son durumun ele alındığı, okul ve çevrelerinde güvenliğin artırılması amacıyla okul irtibat görevlilerinin etkin çalışmasına yönelik planlamaların değerlendirildiği, özellikle okul ve çevrelerinde illegal yollardan sigara satışı (tek dal) yapma ihtimali bulunan ve öğrencilerin de uğrak yeri olması muhtemel görülen cafe, oyun salonu, internet cafe gibi yerlerin denetlenmesine yönelik çalışmaların değerlendirildiği, uyuşturucuyla mücadele kapsamında Yeşilay  başta olmak üzere STK’lar ile işbirliğinin ele alındığı, gençlerimizi etkilemesi muhtemel uyuşturucu maddeler (özellik metamfetamin) hakkında okul yöneticileri, öğretmenler, okul aile birliği üyeleri ile ailelere yönelik bilgilendirme faaliyetlerinin gözden geçirildiği, İl genelinde uyuşturucu arzının engellenmesine ilişkin çalışmalar ve gelinen nokta ile değinilen konulara ilişkin verilerin bir önceki yıl ile kıyaslaması ve alınan ya da alınacak tedbirlerin gözden geçirilerek 2020 yılında yürütülecek çalışmalar planlandı.

 

ETİKETLER : Bartın Bartın Valisi Sinan Güner Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
BARTIN PUSULA GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Bartın Web Tasarım