Yurtbay, İl Başkanları Toplantısı’na katıldı

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, kadın kolları temsilcileri ile birlikte Genişletilmiş İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı’na katıldı. Toplantıda konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
Bu haber 2020-01-07 09:33:13 eklenmiş ve 90 kez görüntülenmiştir.

 

 

Aydın Geçgen

 

Saadet Partisi Genel Merkezi, Genişletilmiş İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı’nı yoğun bir katılımla gerçekleştirdi. Ankara Balgat’ta bulunan Saadet Partisi Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya Bartın’dan İl Başkanı Ünal Yurtbay ve Kadın Kolları temsilcileri katıldı.

 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı’nda gündemin önemli konu başlıkları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

 

Gündemin en sıcak konu başlığı olan Kasım Süleymani suikastı ile ilgili görüşlerini dile getirerek sözlerine başlayan Karamollaoğlu, “ABD adeta harp ilan eder gibi hem uluslararası hukuku hem de kendi anayasalarını çiğneyerek Trump’ın emri ile İran Devrim Muhafızları Ordusu’na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’yi düzenlenen füze saldırısı ile katlederek şehit etmiştir. Bugün dünyanın başındaki en büyük bela ABD’dir. Askeri ve ekonomik gücünün de büyük olması nedeniyle bu bela daha da yıkıcı oluyor. Ancak her zalim gibi Amerika da kahrolacaktır.” ifadelerini kullandı.

 

“Irak’ın bugünkü halinde hükümetin de payı var”

 

ABD elçiliği işgali ve Süleymani suikastı ile iyiden iyiye tansiyonun yükseldiği Irak’ın içine düştüğü bu istikrarsızlıkta mevcut hükümetin de payı olduğunu belirten Karamollaoğlu, “İktidar, başa geldiği andan itibaren Amerika Birleşik Devletleri’nin Irak’a yönelik işgal girişimine destek verdi. Bu destek ile Irak’a girildi, iki milyon insan katledildi. Ülke yerle bir oldu ve istikrar bir daha oluşmadı. Irak’ın içinde bulunduğu bu durum İslam aleminin özeti gibi. Maalesef ki tüm İslam alemi Moğol istilasından bu yana görülmemiş bir istikrarsızlık ve kargaşa yaşıyor.” dedi.

 

“Hükümet Çin’e karşı bir tavır almalıdır”

 

İslam aleminin kanayan bir diğer yarası olan Doğu Türkistan ile ilgili de konuşan Karamollaoğlu, Çin’in bölgede kurduğu zulüm kamplarını ‘eğitim’ adı altında meşrulaştırmaya çalışan kesimlere, “Bu kafa tam bir komünist kafadır. Bunu tasvip edip anlamak mümkün değil.” diyerek tepkisini gösterdi.

Doğu Türkistan ile ilgili hükümete ve vatandaşa da çağrıda bulunan Karamollaoğlu, “Hükümetimiz Çin’den gelecek birkaç milyar dolara tamah etmeyip yaşanan zulme karşı tavır almalı ve Çin’i bundan geri adım atmaya zorlamalıdır. Biz bireysel olarak ise Çin mallarını almamalıyız.” şeklinde konuştu.

 

“İktidar, rotalarını kaybetmiş bir gemiye benziyor”

 

Gündemin bir diğer önemli gündem maddesi olan Libya konusunda hükümetin, “sonunu düşünen kahraman olamaz” sözleri ile bir politika çizmeye çalışmasını eleştiren Karamollaoğlu, “AK Parti hemen her konuda rotasını kaybetmiş bir gemiye benziyor. Kabadayılıkla meseleleri halledeceğini zannediyor. Bu nedenle de işin sonunu düşünmüyorlar. Çünkü bunlar devletin başındakilerin geleceği düşünüp adım atarsa ‘kahraman’ olamayacaklarını düşünüyorlar. Çok film izliyorlar. Senaryolarını belki de kendilerinin yazdırdıkları filmlere inanmaya başladılar.” dedi.

 

“Yanlış adımlar vahim sonuçlar doğurabilir”

 

TBMM’den geçen Libya Tezkeresi ile ilgili hükümete uyarılarda bulunarak değerlendirmelerine devam eden Karamollaoğlu, “Bölgede gelecek düşünülmeden atılan her adım telafisi güç sorunları ortaya çıkartıyor. Bugün bu tezkere de düşünülmeden atılacak yanlış adımlar, vahim sonuçlar doğurabilir.” ifadelerini kullandı.

 

“Adalet saraylarda, umut piyangoda aranır hale geldi”

 

Geride bırakılan 2019 yılına bakıldığı zaman iç açıcı bir tablo ile karşılaşılmadığını belirterek ülke gündemi ile ilgili konuşan Karamollaoğlu, “Bir ülkenin gücü dört temel üzerine kurulur. Bunlar adalet, ekonomik güç, eğitim ve dış politikadaki istikrar ve tutarlılıktır. Ancak her geçen yıl bu dört temel iyiden iyiye zayıflıyor hatta kayboluyor. Adalete güven kalmadı. Ekonomi darboğazdan çıkamıyor. Eğitim, gençliğin cevherini işlemekten uzak. Dış politikada rotasız bir haldeyiz. Böyle olunca adalet saraylarda, umut ise piyangoda aranır hale geldi.” dedi.

 

“Gençlik ülkeye olan umudunu kaybediyor”

 

Yapılan araştırmalara göre genç nüfusun ülkeye olan umudunun azaldığına dikkat çeken Karamollaoğlu, “Genç nüfusta göç lise düzeyine kadar indi. Çünkü bir devlet vatandaşının refahını tesis edemez ise onlar da umutlarını ya piyango biletlerine ya da yurtdışına bağlar. Bu konuda ülkemiz tehlike sinyali verirken, iktidar bu durumu ne görüyor ne de görse bile çözüm üretemiyor. Bu tehlikeye tek çözümü biz getireceğiz.” diye konuştu.

 

Erbakan milleti boş hayaller ile oyalamadı

 

Karamollaoğlu, sözlerinin sonunda geçtiğimiz hafta tanıtımı yapılan yerli otomobil ile ilgili ‘Erbakan’ın hayali gerçekleşti’ yönündeki yorumlara şöyle değindi:

“Erbakan hiç bir zaman böyle davranmadı. Milleti boş hayaller ile oyalamak yerine risk alarak ciddi adımlar attı. Bu nedenle tekrar söylüyorum ki Milli Görüş politikalarına dönülmediği sürece ülkede yaşanan problemlere çözüm üretilmez.” dedi.

 

 

ETİKETLER : Bartın Saadet Partisi Bartın İl Başkanlığı Saadet Partisi Genel Merkezi Genişletilmiş İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı Ünal Yurtbay
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
BARTIN PUSULA GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Bartın Web Tasarım