Çomak, güven tazeledi

CHP Merkez İlçe Başkanlığı günlerdir merakla beklenen kongresini gerçekleştirdi. Mevcut Merkez İlçe Başkanı Nazif Çomak ve Yonca Alemdar’ın aday olduğu kongrede 295 delege oy kullanırken Başkan Çomak, 8 oy farkla seçimi kazanan taraf oldu. 1 oyun geçersiz sayıldığı seçimlerde Yonca Alemdar’a 143, Nazif Çomak’a ise 151 oy çıktı.
Bu haber 2019-12-31 10:14:47 eklenmiş ve 30 kez görüntülenmiştir.

 

 

Erkan Hızoğlu

 

 

 

CHP Merkez İlçe Başkanlığı, günlerdir merakla beklenen kongresini gerçekleştirdi. Geçtiğimiz Pazar günü Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda yapılan kongreye CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter ve Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu başta olmak üzere İl Başkanı Selim Karakaş, Merkez İlçe Başkanı Nazif Çomak, Merkez İlçe Başkanı Adayı Yonca Alemdar ve çok sayıda delege katıldı.

 

“Büyük başarılara imza atıyoruz”

 

Kongrede delegelerin dilek ve temennileri alınırken bir konuşma yapan CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş, Bartın’daki CHP’li İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyeleriyle birlikte büyük başarılara imza attıklarını belirterek “İstanbul seçimleri sürecinde oluşan sevgi dili, Türkiye toplumunda binlerce insanı bir araya getirdi. 800 bin gibi bir garkı ortaya çıkardı. Seçim günü İstanbul’daydım, Fatih’te bir okulda görevliydim. Seçim sonuçları gelmeye başladığında, AK Partililerin orada girdikleri stresi görmenizi isterdim. Bizden korkuyorlar. Toplumu kutuplaştırma siyasetiyle bizim partimize de dil uzatıyorlar. ‘CHP kavgalıdır’ diyorlar. CHP kavgalı değildir. CHP tartışır, en sonunda doğruyu bulur ve işin gereğini yapar. Biz de bu tartışma ortamlarının daha iyilerini yaşamak için elimizden geleni yapmak durumundayız. Dolayısıyla ben bu kongreden elbette ki birlik, beraberlik ve dostlukla çıkacağımıza inanıyorum. Her iki adayımıza da demokratik tavırlarından dolayı teşekkür ediyor seçimde başarılar diliyorum. Bartın Belediye Meclis üyelerimiz 6 kişi, İl Genel Meclisi’nde de üye sayımız 3. Biz bu arkadaşlarımızla gerçekten büyük başarılara imza atıyoruz. Çoğunluğumuz yok ama bunları becerebiliyoruz. Geçtiğimiz günlerde Arıönü, Kızılelma, Akbaba ve Hacıosmanoğlu köylerinin suyunu temin etmek amacıyla, ki buraların yıllardır çok büyük su sorunu vardır, 300 metrelik bir sondaj ihalesi yapıldı. Belediye Meclis üyelerimiz de gayet başarılı çalışmalara imza atıyorlar. Bartın Belediyesi’nde 6 kişi ile gündem belirler hale geldik. Hem İl Genel Meclisi hem de Belediye Meclis üyelerimize buradan çalışmaları dolayısıyla bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Çomak: “Ülkemiz ekonomide zorlu bir dönemden geçiyor”

 

CHP Merkez İlçe Başkanı Nazif Çomak ise ülkemizin ekonomik olarak zor dönemden geçtiğine dikkat çekerken hükümeti eleştirerek şöyle konuştu:

“Cumhuriyetin 100. Yılına giderken kuruluş ve kurtuluşun partisi olarak elbette sorumluluklarımız çok fazla. Gerek ilimizin gerekse ülkemizin ekonomide zorlu bir dönemden geçtiğini, işsizlik sorunun gün geçtikçe büyüdüğünü, milyonlarca kamu çalışanı ve emekli yurttaşlarımızın her geçen gün biraz daha yoksullaştığını, milyonlarca emekçimizin açlık sınırı altında asgari ücretle çalışmak zorunda bırakıldığını, çiftçimizin artan gelir fiyatları yüzünden artık üretim yapamaz olduğunu, esnafın, tüccar ve sanayicinin artan maliyetleri, vergi yükleri ve halkın alım gücünün azalması sebebiyle iflasın eşiğinde olduğunu hiç kimse inkar edemez. Böylesi zor koşullar altında dahi Cumhuriyet Halk Partililer olarak bizlere düşen görev öncelikle birlik ve beraberlik içinde olmaktır. Partimizde yaratacağımız bu huzur ve güven ortamı, sağlayacağımız birlik ve beraberlik Bartınlı hemşerilerimiz ve yurttaşlarımız nezdinde olumlu karşılık bulacaktır. Her şeyin çok güzel olmasının ilk adımı bu birleşmedir aslında. Bu kongre, her geçen gün artan bir otoriter yönetim anlayışı, ülkemizin sonu belirsiz maceraya sürüklemek isteyen AKP iktidarının baskı ve dayatmalarının maksimum düzeye geldiği günlerde yapılıyor.

 

“İktidara odaklanmış bir örgüt yapısının oluşturulmalı”

 

18 yıla ulaşan AKP iktidarı, devletin tüm kurumlarını muhaliflerini ezmek ve vatandaşları yoksullaştırmak için kullanmaktadır. Devletin tüm olanaklarını kendi yandaşlarına paylaştırmak üzerine kurulan AK Parti iktidarından kurtulmanın yolu doğru ve gerekli politikalar ve bunları uygulayacak inançlı ve kararlı kadrolardan geçmektedir. Önemli olan tüm siyasi hırs ve kariyer beklentisinden uzak, ön yargılardan arınmış, iktidara odaklanmış bir örgüt yapısının oluşturulmasıdır. Parti içi demokrasiyi ayrımsız hayata geçirerek,  her şeyin en iyisine, en güzeline layık halkımızın her zaman ve her koşulda yanında olarak, gerektiğinde her türlü fedakarlığı yaparak, öğütlerimizi hazır ve dinamik tutmak zorundayız. Gün farklılarımızla ayrışma nedeni olarak değil, bir zenginlik olarak görme günüdür. Gün, kişisel zaaflarımızı parti dışında tutarak Cumhuriyet Halk Partisini yakışır bir disiplin içerisinde ülkemizi karanlık amaçlarına alet etmek isteyenlerle mücadele günüdür. Gün dostluk, barış, sevgi ve dayanışma günüdür. Gün Cumhuriyet Halk Partisini iktidara taşıyacak yolda el ele, omuz omuza birlik olma, birliğimizi ve dayanışmamızı güçlendirme günüdür. Gün kendimizle sonra bizim gibi olmayan, bizim gibi düşünmeyenlerle, halkımıza barışmak, barış içerisinde bir ara yaşama günüdür.

 

“CHP çatısı altında birlik olalım”

 

Birbirimizi anlamaya ve dinlemeye çalışarak kimseyi aşağılamadan, kimseyi ötekileştirmeden, yok saymadan, insan odaklı bir hayatı yaşama günüdür bugün. Gün, hep birlikte yeniden iktidar yürüyüşünü başlatma günüdür. Ben şimdi buradan geçmişte yaşanan tüm olumsuzlukları, kırgınlıkları, daha da önemlisi küçük hesapları bir kenara bırakarak Atatürk devrimleri, altı ok ilkeleri ve cumhuriyetin temel değerleri ışığında birlikte hareket etmeye çağırıyorum. Her gün daha yoksullaşan, açlığa, işsizliğe mahkum edilen halkımızın refah ve mutluluğu, çocuklarımızın aydınlık geleceği, barış içerisinde yaşayacağı bir dünya özlemi, çağdaş, sosyal, demokratik ve hukuk devleti gibi yönetilen, özgür bir Türkiye umuduyla sizleri Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında birlik olmaya çağırıyorum.”

 

Alemdar: “Halkımız merak etmesin”

 

CHP Merkez İlçe Başkanı Adayı Yonca Alemdar da CHP’nin ve Bartın’ın ilk kadın  merkez ilçe başkanı olmak istediğini ifade ederek şunları söyledi:

“Ben, hiç kimsenin, hiçbir grubun adayı olarak yola çıkmadım. Gücümü Mustafa Kemal Atatürk sevgisinden, O’nun ilkelerinden ve üç kuşaktır CHP geleneğine derinden bağlı bir ailenin kızı olmaktan alıyorum. Saygıdeğer partililerimizin bu makama yakışacağıma inanması durumunda Bartın’da CHP Merkez İlçe’nin ilk kadın başkanı olmak istiyorum. Ülkemiz 20 yıldır bir karabasan yaşıyor. Tek adam rejiminden hiç kimse memnun değil, artık bu karabasandan uyanmak istiyoruz. Halkımıza açlık sınırında bir yaşam dayatılıyor. Emekliler geçinemiyor, gençler iş bulamıyor. Evine ekmek götüremeyen emekçiler hayatlarına son veriyor. Doğamız, kentimiz, hayatlarımız talan ediliyor. Özgürlükler, demokrasi, Cumhuriyet, parlamenter sistem yıkım ve yok olma tehdidi ile karşı karşıya. Ülke bir şer ittifakının baskısı altında eziliyor. Yurttaşların aşı, işi, huzuru cumhur iktidarı tarafından top yekûn bir saldırı altında. Bu karabasanın bertaraf edilmesi ancak güçlü bir CHP ile mümkün olabilir.  Halkımız merak etmesin. Emekçinin, öğrencinin, kadının, emeklinin, engellinin üstüne çöreklenen şer ittifakının, sömürünün, hak ihlallerinin, ayrımcılığın, hukuksuzluğun, talanın ve parti ilkelerimize yönelen saldırıların karşısında dimdik CHP’liler var. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük ailesi olmak bunu gerektirir. Cumhuriyet Halk Partisi Bartın Merkez İlçe örgütünün sadece partililerin değil tüm Bartın halkının mağduriyetinde, sıkıntısında yanında CHP ailesinin sıcaklığını hissetmesini sağlamak üzere çalışacağız. Tek adam iktidarına karşı halkımızı yalnız bırakmayacağız, Emeklisinden, madencisine, orman köylüsünden, sağlık emekçisine, düğünden cenazeye, üniversitelisinden kadınlara Bartın’da yaşayan yurttaşlara sahipsiz olmadıklarını hissettireceğiz. İktidarın baskısı altında ezilenlerle barış içinde birlikte olmayı, Bartın’ımız ve geleceğimiz için dayanışmanın güzelliğini göstereceğiz. Bartınlıların ulaşımdan barınmaya eğitimden işsizliğe bütün sorunlarda tüm köylerimizde, beldelerimizde ve kent merkezinde halkla iç içe olacağız. Bartın’da karşı karşıya kaldığımız sorunlarda, hak ihlallerinde CHP merkez ilçeyi başvurabileceğiniz bir yuvaya dönüştüreceğiz.

 

Çözümün birlikte üretilmesine öncülük edeceğiz”

 

CHP’nin gösterdiği başarının iktidara giden yolun başlangıcı olduğu bilinciyle Bartın’da hiç kimseyi kaybetmeyeceğiz, ötekileştirmeyeceğiz, hiçbir üyeyi, hiçbir hemşerimizi dışarıda bırakmayacağız. Bizimle birlikte Cumhuriyet Halk Partisi’ni Bartın’da herkes tanıyacak. Çünkü biz köy köy, mahalle mahalle, ev ev dolaşacağız, halkın derdini dinleyeceğiz. Galla pazarında, çarşıda sokakta durakta, esnafla yurttaşla emekliyle, kadınlarla gençlerle konuşacağız, yanlarında olacağız. Bartın’da karşı karşıya kaldığımız sorunların yakın takipçisi olacağız ve sorunları en doğru şekilde aktararak çözümün birlikte üretilmesine öncülük edeceğiz. İlçe merkezinde 5, çevre köylerde 10 olmak üzere bir CHP klasiği olan mahalle ve köy komitelerini hayata geçireceğiz. Bartın’ımızın talan edilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Kadınlara, gençlere temas edeceğiz, partiye davet edeceğiz. Kadınların gençlerin, büyüklerimizin bir araya geleceği, CHP’lilik ruhunu hissedeceğimiz ve CHP’ye gönül verenler arasında bağ kuran, dayanışma ruhunu güçlendiren sosyal faaliyetler, buluşmalar ve etkinlikler düzenleyeceğiz. 164 köy ve mahallede yarın seçim varmışçasına hazırlanacağız. Merkez ilçe seçim bölgesindeki 340 sandıkta araştırma yapıp sorunları belirleyeceğiz ve önlemleri alacağız. Bartın’da 13 köyde ne yazık ki üyemiz yok. Derhal o köyleri ziyaret edip, ev ev dolaşıp vatandaşlarımızla partimizle bütünleştirmeye çalışacağız. Başta seçim kampanyam esnasında sözünü aldığım 20 kadar kadını, gençleri kadınları abileri ablaları partimize üye yaparak CHP ailesine kazandıracağız.

 

“Bartın’ı CHP’ye, CHP’yi Bartın’a kazandıracağız”

 

İlk yerel seçimde Hasankadı’da CHP’den belediye başkan adayı çıkartarak oy pusulasında altı okun yer alması sağlayacağız. Önceki dönemlerde CHP’li olan belediyeleri yeniden kazanmak için var gücümüzle çalışacağız. 1. Parti olarak girdiğimiz Bartın belediye başkanlığı yarışından ne yazık ki 3.Parti olarak çıktık. Cumhur ittifakının yansıması olan, doğaya, güzele kültüre tarihe yaşama düşman belediyeye bir 4 yıl daha tahammül etmek zorundayız. Ancak Bartın’ı bir kez daha kaybetmeye tahammülümüz kalmamıştır. Şer ittifakını mutlaka ama mutlaka göndereceğiz. Bartın’ı CHP’ye, CHP’yi Bartın’a kazandıracağız.”

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu da CHP’nin hem Bartın’ın hem de Türkiye’nin tek umudu olduğunu vurgularken adaya da başarılar diledi.

Divan başkanlığını CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter’in yaptığı kongrede yapılan seçimlerde ise 143 oy alan Yonca Alemdar karşısında 151 oy alan mevcut Başkan Nazif Çomak, yeniden CHP Merkez İlçe Başkanı seçildi.

 

 

 

 

ETİKETLER : Bartın CHP CHP Merkez İlçe Başkanlığı kongre
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
BARTIN PUSULA GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Bartın Web Tasarım