“CHP’yi Bartın’da iktidara taşımak için aday oldum”

Önümüzdeki Pazar günü yapılacak olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanlığı Kongresi’ne tüm Bartın halkını davet eden Merkez İlçe Başkan Adayı Yonca Alemdar, “Bartın’da CHP siyasi tarihinde bir ilk yaşanacak ve ilçe başkanlığı makamı bir kadına emanet edilecek. Tüm gücümle partime ve Bartınlılara hizmet etmek, CHP’yi hak ettiği noktaya yükseltmek, Bartın’da iktidara taşımak için aday oldum. Barış içinde birlikte olmayı, Bartın’ımız ve geleceğimiz için dayanışmayı, beraber çalışmayı ve kucaklaşmayı öğreneceğiz. Bartın’da karşı karşıya kaldığımız sorunlarda, hak ihlallerinde CHP merkez ilçeyi başvurabileceğiniz bir yuvaya dönüştüreceğiz Bartın halkının huzuru refahı için mücadele edeceğiz. Hepimiz birlikte Bartın’ımız ve geleceğimiz için dayanışmayı, hep beraber çalışmayı, herkesle kucaklaşmayı öğreneceğiz.” dedi.
Bu haber 2019-12-26 16:04:14 eklenmiş ve 41 kez görüntülenmiştir.

 

 

Nilay Meryem ÇÖMLEK

 

Geçtiğimiz günlerde 29 Aralık Pazar günü yapılacak olan CHP Merkez İlçe Başkanlığı kongresi için aday olduğunu açıklayan Yonca Alemdar,  önemli açıklamalarda bulundu.

 

CHP’yi hak ettiği noktaya yükseltmek ve Bartın’da iktidara taşımak için İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu açıklayan Alemdar, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin altı okunun işaret ettiği devrimci, laik, devletçi, milliyetçi, halkçı ve Cumhuriyetçi ilkelerin bana verdiği sorumlulukla Bartın Merkez ilçe başkanlığına aday oldum. Ben hiç kimsenin veya hiçbir grubun adayı olarak yola çıkmadım. Cumhuriyet’in yetiştirdiği bir kadın olarak ilçe başkanlığı yarışına katıldım. Gücümü Mustafa Kemal Atatürk sevgisinden, O’nun ilke ve öğretilerinden ve üç kuşaktır CHP geleneğine derinden bağlı bir ailenin kızı olmaktan aldım. Bartın memleketin bir aynası, baskıcı tek adam rejiminden ne çiftçi ne işçi ne emekli ne de gençler hiç kimse memnun değil. Bartın, iktidar temsilcilerinin baskısı altında eziliyor. Baskılardan bunalan Bartınlı yurttaşların kendini yalnız hissetmemesi ancak güçlü bir CHP muhalefetiyle mümkün olabilir. Cumhuriyet Halk Partisi Bartın Merkez İlçe örgütünün mağdurun, sıkıntıda olanın yanında olması, kent muhalefetinin öncüsü olması için göreve soyundum.  Emekçinin, öğrencinin, kadının, emeklinin, engellinin karşısına çıkan hak ihlallerinde, ayrımcılıkta, hukuksuzlukta ve parti ilkelerimize yönelen her türlü saldırı karşısında CHP’liler olarak durmak için göreve talip oldum. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği ülkeyi tesis etmek için buradayım. Cumhuriyet düşmanı ittifaka karşı tam bağımsız bir Türkiye hedefiyle, laik demokratik hukuk devletini inşa etmek için, bu mücadeleyi CHP ailesinin bir ilçe başkanı olarak yapmak için aday oldum. Bartın’da CHP Merkez İlçe’nin İlk Kadın Başkanı olmak istiyorum. Saygıdeğer partililerimizin teveccüh göstermesi durumunda Bartın’da CHP siyasi tarihinde bir ilk yaşanacak ve ilçe başkanlığı makamı bir kadına emanet edilecek. Tüm gücümle partime ve Bartınlılara hizmet etmek, sayın kadın vekilim Aysu Bankoğlu’nun başarısı için çalışmak ve iktidar yürüyüşünü başlatmış olan CHP’yi hak ettiği noktaya yükseltmek, Bartın’da iktidara taşımak için aday oldum.” dedi.

 

“CHP kongreleri birer demokrasi şenliğidir”

 

İlçe başkan adayı olarak Bartınlıları 29 Aralık’taki kongreye davet eden Alemdar, şöyle konuştu:

“Biz herhangi bir siyasi partiye gönül vermedik, Türkiye’nin kurucu partisi olan, ulu önderimizin bize emaneti Cumhuriyet Halk Partisi’ne üyeyiz. Birçoğumuz 2-3 kuşaktır CHP’lidir, her dönem yükselen sonra balon gibi patlayan siyasi partilerden biri değiliz. CHP üyeleri aydındır, demokrattır, donanımlıdır. Bu vesileyle beni CHP Gölbucağı delegesi olarak seçen ve delege seçimlerine çok yüksek katılım gösteren partililere teşekkür etmek isterim. CHP kongreleri birer demokrasi şenliğidir. Bartın Merkez ilçe kongremizin bir düğün, bir demokrasi şenliği olarak gerçekleşmesi için tüm üyelerimizi ve CHP’ye gönül verenleri, aileleriyle 29 Aralık’ta gerçekleşecek merkez ilçe kongremize davet ediyorum. Merkez İlçe Kongremizin demokrasi şenliği olarak gerçekleşeceğine ve değerli delegelerin özgür iradeleriyle -kazananın CHP olduğu- bir ilçe başkanı ve yönetim kurulu seçeceğinden şüphem yok. Delegelerimizin kararına saygılıyım, sonuç ne olursa olsun yarışan tüm partililerin Cumhuriyet Halk Partisi için çalışacağını biliyorum. Sayın rakiplere ve adaylara başarılar diliyorum ve sonucun partimize uğurlu olmasını diliyorum.

 

“Biz başka türlüsünü bilmeyiz”

 

Biz CHP’liyiz. Bizim parti geleneğimiz sorunları sıkıntıları aile içinde tartışarak çözmeyi, sonrasında birbirimize daha da sıkı kenetlenerek, kucaklaşarak yola devam etmeyi öğretir, biz başka türlüsünü bilmeyiz. Cumhuriyet Halk Partisine emek vermiş tüm partililere şükranlarımı sunuyorum. Partiye bugüne kadar emeği geçmiş, CHP’nin koca bir çınar gibi Türkiye’nin umudu haline getiren ve büyüten parti büyüklerimizi saygıyla selamlıyorum. Sevgili dedem, babam ve tüm partili büyüklerime şükranlarımı sunuyorum.”

 

“CHP merkez ilçeyi başvurabileceğiniz bir yuvaya dönüştüreceğiz”

 

İlçe başkanlığı yaklaşımı hakkında da açıklamada bulunan Alemdar, ilçe başkanlığını da neler yapacağını da şöyle anlattı:

“Yurttaşların aşının, işinin, huzurunun tek adam iktidarı tarafından top yekûn bir saldırı altında olduğunu biliyoruz. Tek adam iktidarına karşı halkı yalnız bırakmayacağız, güçlü bir dayanışma ağını öreceğiz. Baskıcı iktidarın baskısı altında ezilen toplumun sorunlarına duyarlı olacağız. Barış içinde birlikte olmayı, Bartın’ımız ve geleceğimiz için dayanışmayı, beraber çalışmayı ve kucaklaşmayı öğreneceğiz. Emeklisinden, madencisine, orman köylüsünden, sağlık emekçisine, düğünden cenazeye, üniversitelisinden büyüklerimize Bartınlı yurttaşlara sahipsiz olmadıklarını hissettireceğiz. Bartınlıların ulaşımdan barınmaya eğitimden işsizliğe bütün sorunlarda tüm köylerimizde, beldelerimizde ve kent merkezinde halkla iç içe olacağız. Bartın’da karşı karşıya kaldığımız sorunlarda, hak ihlallerinde CHP merkez ilçeyi başvurabileceğiniz bir yuvaya dönüştüreceğiz.

 

“Hiçbir hemşerimizi dışarıda bırakmayacağız”

 

CHP’nin Türkiye genelinde yerel seçimler gösterdiği başarının iktidara giden yolun başlangıcı olduğu bilincindeyiz. Bartın’da hiç kimseyi kaybetmeyeceğiz, ötekileştirmeyeceğiz, hiç bir üyeyi, hiçbir hemşerimizi dışarıda bırakmayacağız. Bizimle birlikte Cumhuriyet Halk Partisi’ni Bartın’da herkes tanıyacak. Çünkü biz köy köy, mahalle mahalle, ev ev dolaşacağız, halkın derdini dinleyeceğiz. Galla pazarında, çarşıda sokakta durakta, esnafla yurttaşla emekliyle, kadınlarla gençlerle konuşacağız, yanlarında olacağız.

Çevremize, doğamıza, ırmağımıza, denizimize, ormanımıza, suyumuza yönelen tüm tehditlerin takipçisi olacağız. Sorunları Bartınlılara en doğru şekilde aktararak çözümün birlikte üretilmesine öncülük edeceğiz. Bartın’ımızın talan edilmesine asla müsaade etmeyeceğiz.

Emek örgütleriyle, sivil toplum kuruluşlarıyla her zaman istişare ve dayanışma içinde olacağız. Örneğin; eğitim sorunları eğitim emekçileri ve öğrencilerle beraber çözeceğiz. Üniversitelilerin ulaşım ve barınma sorunlarını çözmek için girişimlerde bulunacağız.

 

“Birlikte çalışmanın olanaklarını oluşturacağız”

 

Kadınlara, gençlere temas edeceğiz, partiye davet edeceğiz. Kadınların gençlerin, büyüklerimizin bir araya geleceği, CHP’lilik ruhunu hissedeceğimiz ve CHP’ye gönül verenler arasında bağ kuran, dayanışma ruhunu güçlendiren sosyal faaliyetler, buluşmalar ve etkinlikler düzenleyeceğiz.

Bartın’ın sorunlarını takip edeceğiz ve düzenli olarak Bartın halkının bilgilendirmeye yönelik paylaşımlar yapacağız. Çözüm önerileri dinleyeceğiz, mücadele yöntemlerini ve dayanışmayı birlikte oluşturacağız. Bütün çalışmalarımızda yanımıza medyanın gücünü alacağız. Bartın yerel medyasıyla yakın ilişkiler içinde olacağız. Bağımsız, kendi kendine yeten yerel medya için elimizden geleni yapacağız. Tüm çalışmalarımıza Partilileri olduğu kadar tüm Bartınlıları katmanın ve birlikte çalışmanın olanaklarını oluşturacağız.

Parti içi demokrasinin işletilmesi için inatla çalışacağız. İlçe Başkanlığımızda Parti İçi Çalışmalara önem vereceğiz. Partimizin tüm karar süreçlerinin ve çalışmalarının şeffaf, katılımcı ve demokratik şekilde işlemesi için ısrarcı olacağız.

 

“Var gücümüzle çalışacağız”

 

Sayın Milletvekilimiz Aysu Bankoğlu’nun Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde vekilliğini layıkıyla yapması için, Bartın’ı en iyi şekilde temsil edebilmesi için Merkez İlçe teşkilatı olarak tüm örgüt görevlerimizi, sorumluluklarımızı tam anlamıyla yerine getireceğiz. Sayın belediye başkanımızın, İl Genel Meclisi üyelerinin, Belediye Meclis üyelerimizin görevlerini en etkili şekilde yerine getirebilmesi için tüm CHP birikimini ve olanaklarını seferber edeceğiz. Milletvekilinin vekilliğini, yerel yöneticilerin görevlerini layıkıyla yaptığı bir CHP için Merkez İlçe Teşkilatı olarak var gücümüzle çalışacağız.

CHP teşkilatında herkes işini yaparken, üyelerimizle temas halinde olup sorumluluklarını yerine getirmelerini teşvik edeceğiz. Kadınlar ve gençler öncelikli olmak kaydıyla CHP üyelik kampanyası başlatacağız. Kadınları gençleri partiye davet edeceğiz. CHP ailesini büyüteceğiz. Bir CHP geleneği olan Mahalle-Köy Komitelerini kuracağız. Her hafta bir köyümüzde, bir mahallemizde sorunları dinleme, dertleşme toplantıları yapacağız

 

“Herkesle kucaklaşmayı öğreneceğiz”

 

Bartın’da Partimizin ahenk içinde çalışması için merkez ilçe teşkilatının ne kadar önemli bir fonksiyona sahip olduğunun farkındayız ve bu sorumlulukla heyecanımızı kaybetmeden, küsmeden yapacağız, arı gibi çalışacağız. İlçe kongremizin ardından en kısa zamanda ilçe danışma kurulu toplantısı düzenleyeceğiz. Sayın rakibimin kazanması durumunda, partimizin gelişmesine büyük katkısı olduğuna inandığım ilçe danışma kurulunun düzenlenmesi için gerekli girişimlerde bulunacağım.

Bizim parti geleneğimiz sorunları sıkıntıları aile içinde tartışmayı, sonra da kucaklaşarak yola devam etmeyi öğretir. O yüzden Bartın’da CHP olarak, nafile çatışmalardan uzak durarak sevgi ve barış tohumlarını ekmeye odaklanacağız.  Bartın halkının huzuru refahı için mücadele edeceğiz. Hepimiz birlikte Bartın’ımız ve geleceğimiz için dayanışmayı, hep beraber çalışmayı, herkesle kucaklaşmayı öğreneceğiz.”

ETİKETLER : Bartın CHP Merkez İlçe Başkanlığı Yonca Alemdar kongre
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
BARTIN PUSULA GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Bartın Web Tasarım