İlk ara tatil sona erdi

Öğrencilerin tatil ve okul zamanlarının daha verimli hale getirilmesi amacıyla yapılan düzenlemenin ilk tatili bugün sona erdi. Bartın’daki binlerce öğrenci ilk dönemin ikinci yarısı için okullarda derse başladı.
Bu haber 2019-11-25 09:18:14 eklenmiş ve 69 kez görüntülenmiştir.

 

 

Nilay Meryem ÇÖMLEK

 

Okullar 15 Kasım tarihinde ilk ara tatile çıktı. MEB tarafından bu yıl ilk kez uygulanan ara tatil sayesinde öğrenciler dinlenme fırsatı buldu. 

Bartın’daki yaklaşık 30 bin öğrenci de dahil olmak üzere 18 milyon öğrenci için bu yıl Türkiye’de ilk defa yapılan ara tatil sona erdi.

2023 Eğitim Vizyonu çalışmaları doğrultusunda hazırlanan Yeni Eğitim-Öğretim Çalışma Takvimi Modeli’ne göre bundan böyle Nisan ve Kasım aylarında birer haftalık ara tatiller yapılacak.

Yeni düzenlemenin ilk tatili, 18-22 Kasım tarihleri arasında yapıldı. Binlerce öğrenci ilk dönemin ikinci yarısı için okullarına dönerek ders başı yaptı.

 

İkinci dönem 3 Şubat’ta başlayacak

 

Yarıyıl tatili, 20-31 Ocak 2020 tarihleri arasında olacak. İkinci yarıyıl eğitim-öğretim dönemi, 3 Şubat 2020'de başlayacak.

İkinci ara tatil ise 6-10 Nisan 2020'de olacak, 13 Nisan'da başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı ise 19 Haziran'da tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline girilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB), talimatları doğrultusunda Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğü de ilk ara tatilde öğrenciler için "18-22 Kasım 2019 Ara Tatil Etkinlik Programı"nı hazırlamıştı.

Bu programda, "gezi", "sağlık, doğa ve çevre", "bilgi ve teknoloji", "iletişim", "okuryazarlık", "sanatsal faaliyetler", "sportif faaliyetler", "araştırma ve gözlem", "oyun oynama ve bulmaca çözme", "sosyal sorumluluk", "günlük yaşam becerileri", "el sanatları", "bilim", "yardımlaşma", "kariyer planlama" ve "aile günü" olmak üzere 16 ana başlık yer almıştı.

Öğrenci ve velilerin illerde yapılacak etkinliklerin bilgisine ulaşabilmeleri amacıyla "aratatil.meb.gov.tr" sitesi de hazırlanmıştı.

 

ETİKETLER : Bartın eğitim öğretim ara tatil
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
BARTIN PUSULA GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Bartın Web Tasarım