Gebiç de büyük kongrede delege olarak oy kullandı

Yeniden Refah Partisi'nin 1. Olağan Büyük Kongresi, Ankara Arena Spor Salonu’nda, Bartın başta olmak üzere 81 ilden delegelerin katılımıyla gerçekleşti. Yeniden Refah Partisi Bartın İl Başkanı Ziver Gebiç, Merkez İlçe Başkanı Yasin Kalem, Amasra İlçe Başkanı Muhammed Bayram, İl Sekreteri Ramazan Günaydın’ın da delege olarak oy kullandığı kongrede Fatih Erbakan, partisinin ilk olağan genel kurulunda geçerli oyların tamamını alarak genel başkan oldu.
Bu haber 2019-11-18 16:11:21 eklenmiş ve 405 kez görüntülenmiştir.

 

 

 

Aydın Geçgen

 

 

 

Yeniden Refah Partisi 1. Olağan Büyük Kongresi Ankara Arena Spor Salonu’nda onbinlerce partilinin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Bartın başta olmak üzere 81 ilden delegelerin katılımıyla gerçekleşen kongrede Ankara Kapalı Spor Salonu’nun dışına da iki dev led ekran kuruldu. Salona giremeyen partililer kongreyi dışarıdan takip etti.

 

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr.Fatih Erbakan 1'inci Olağan Büyük Kongresi'nde yaptığı konuşmada, mazlumlara, gariplere, ezilenlere umut; Türkiye, İslam alemi ve adil bir düzen isteyen tüm insanlar için alternatif olmak istediklerini söyledi.

 

Türkiye’deki ekonomik sorunları bitirecek projelere sahip olduklarını ifade eden Erbakan, şunları kaydetti:

"Siyaset, bütün insanlığın kurtuluşu için zalimin zulmüne 'dur' demek, mazlumların, ezilenlerin, gariplerin haklarını korumak için yapılırsa ibadet olur. İşte bizim siyasetimiz böyle bir siyasettir. Biz petrol, çimento, borç, faiz ekonomisi yerine üretim, istihdam ve ihracat ekonomisini uygulayacağız. Türkiye, komşu ülkelerden uzak yerlerden tarım ve hayvancılık ihtiyaçlarını karşılıyor. Biz bütün bölge ülkelerinin ihtiyaçlarını karşılayacak potansiyele sahibiz. Tarım ve hayvancılığı en güçlü şekilde destekleyeceğiz."

 

“Biz vatandaşımızı ayırmayacağız”

 

Erbakan, Türkiye'de huzur ve barışın adaletle sağlanacağını vurgulayarak, iktidara gelmeleri halinde haklının güçlü olduğu bir yargı düzeni oluşturacaklarını belirtti. "Bütün insanlarımıza din, dil, ırk ayrımını gözetmeksizin hizmet edeceğiz. Biz vatandaşımızı Türk-Kürt, Alevi-Sünni, dindar-laik olarak ayırmayacağız.” diyen Erbakan, ayrıca eğitim sisteminde de düzenlemeler yapmayı planladıklarını kaydetti.

Kongreye, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Nuri Okutan ile Filistin'in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa ile yabancı misyon temsilcileri katıldı.

Bartın İl ve İlçe teşkilatlarınında yoğun ilgi gösterdiği kongrede İl Başkanı Ziver Gebiç, Merkez İlçe Başkanı Yasin Kalem, Amasra İlçe Başkanı Muhammed Bayram, İl Sekreteri Ramazan Günaydın büyük kongrede delege olarak oy kullandılar.

 

Geçerli oyların tamamını aldı

 

Kongrede yapılan genel başkanlık seçiminde, kayıtlı bin 117 delegeden 978'i oy kullandı. Fatih Erbakan, 971 oy alırken, 7 oy geçersiz sayıldı.

Böylece Fatih Erbakan, partisinin ilk olağan genel kurulunda geçerli oyların tamamını alarak genel başkan oldu.

ETİKETLER : Bartın Yeniden Refah Partisi Yeniden Refah Partisi 1. Olağan Büyük Kongresi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
BARTIN PUSULA GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Bartın Web Tasarım