Bartın, Ankara’da tanıtılıyor

4.Travelexpo Ankara Turizm ve Seyahat Fuarı kapılarını açtı. Fuarda ilimizin tanıtımını yapmak amacıyla Bartın Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü stant açtı. “Ankara bizim en çok turist aldığımız il. İlimizin tüm turistlik ve tarihi değerlerini Ankara’ya taşımak istiyoruz. Başkentimizin denizi Amasra ve Bartın’dır. Plajlarımızı ön plana çıkartacağız. Batı Karadeniz bölgesinin en uzun plajına sahibiz. Ankara’yı özellikle plaj noktasında değerlendirmek istiyoruz. İlimizi en güzel şekilde temsil edeceğiz.” diyen Kültür Turizm İl Müdürü Fuat Dursun, herkesi Bartın’ın güzelliklerini keşfetmeye çağırdı.
Bu haber 2019-11-14 15:44:27 eklenmiş ve 10 kez görüntülenmiştir.

 

 

Erkan Hızoğlu

 

ATİS Fuarcılık tarafından düzenlenen ‘4.Travelexpo Ankara’ Turizm ve Seyahat Fuarı, dün kapılarını açtı.

ATO Congresium Fuar ve Kongre Merkezi’nde 17 Kasım’a kadar ziyaretçilerine açık olacak fuarın, komşu ve çevre ülkelerin, özellikle Ankara ve çevresinin, tüm Türkiye’nin turizm ürünlerinin tanıtım ve pazarlanmasının yapılabileceği bir etkinlik olması hedefleniyor.

Fuarda Bartın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü de yer alırken ilimizin tarihi, turistik, doğal güzellikleri tanıtılıyor.

“Plajlarımızı ön plana çıkartacağız”

Bartın İl Kültür ve Turizm Müdürü Fuat Dursun fuarla ilgili yaptığı açıklamada, “Travelexpo Ankara Fuarı 14-17 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Biz de Bartın İl Müdürlüğü olarak bu fuara katılım sağlıyoruz. İlimize Ankara’dan yoğun ilgi olduğu için ağırlığımızı Ankara’ya verelim istiyoruz. Ankara bizim en çok turist aldığımız il. İlimizin tüm turistlik ve tarihi değerlerini Ankara’ya taşımak istiyoruz. Başkentimizin denizi Amasra ve Bartın’dır. Plajlarımızı ön plana çıkartacağız. Batı Karadeniz bölgesinin en uzun plajına sahibiz. Ankara’yı özellikle plaj noktasında değerlendirmek istiyoruz. İlimizi en güzel şekilde temsil edeceğiz. Broşür ve tanıtım kitapçıkları dağıtacağız, plajlarımızı, el sanatlarımızı, Güzelcehisar Lav Sütunlarımızı, Amasra salatamızı tanıtacağız. Bartın’a ait ne kadar değerimiz varsa en güzel şekilde anlatarak ilimize daha fazla turist çekmenin yollarını araştıracağız. Fuarlar uzun vadeli işlerdir. Önce tanıtım yapmamız gerekiyor, tarih ve turistlik değerlerimizi gösterip seyahat acentaları ile turları ilimize çekmek istiyoruz en büyük amacımız budur.” dedi.

Dursun, ayrıca tüm Bartınlıları ve Bartın sevenleri 14-17 Kasım 2019 tarihlerinde ATO Congresium Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek ‘4.TRAVELEXPO ANKARA’ Turizm ve Seyahat Fuarı’na davet etti.

Turizm sektörünün temsilcilerini Ankara’da buluşturan Travelexpo Ankara Fuarı 4 gün devam edecek.

Turizm sektörü temsilcilerinin ve ziyaretçilerin buluşma noktası olacak fuarda, doğal, tarihi ve kültürel değerleri ile Batı Karadeniz’in önemli bir turizm merkezi olan Bartın’ın yöresel ürünlerinin, yöreye özgü el sanatların tanıtıldığı stantlar yer alıyor.

 

ETİKETLER : Bartın Bartın Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü 4.Travelexpo Ankara Turizm ve Seyahat Fuarı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
BARTIN PUSULA GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Bartın Web Tasarım