Turizm Eşleştirme Grubunun ilk toplantısı gerçekleştirildi

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA), Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) temsilcileri tarafından turizm alanında birlikte uygulanabilecek faaliyetler üzerine bir toplantı gerçekleştirildi.
Bu haber 2019-11-04 09:16:55 eklenmiş ve 11 kez görüntülenmiştir.

 

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın kalkınma ajansları eşleştirme programı kapsamında bir araya gelen Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA), Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) temsilcileri tarafından turizm alanında birlikte uygulanabilecek faaliyetler üzerine toplantı gerçekleştirildi.

BAKKA ve Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’nın ortak ev sahipliğinde gerçekleştirilen programın ilk gününde Kastamonu’da gerçekleştirilen toplantıda üç kalkınma ajansının turizme yönelik faaliyetleri ve 2020 çalışma programları üzerinde değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantıda her ajansın turizme ilişkin edindiği tecrübeler sunumlar eşliğinde katılımcılarla paylaşıldı.

Üç ayrı bölgede turizmin geliştirilmesine yönelik fikirlerin de tartışıldığı toplantıda, ajanslar arasında geliştirilmesi muhtemel ortak projeler ayrıntılı olarak ele alındı.

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’nda gerçekleştirilen toplantıya KUZKA Genel Sekreteri Serkan Genç, BAKKA Genel Sekreteri Muhammed Ali Oflaz, BAKA Genel Sekreteri Volkan Güler, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzmanı Tuğba Deniz ile ajansların görevli uzman personeli katıldı.

 

Saha incelemeleri yapıldı

 

Programın saha ziyaretleri kısmında ajans görevlileri, TR82 Bölgesi’nin önemli turizm unsurları arasında yer alan Ilgaz ve Yıldıztepe kış turizm merkezleri, Daday Doğal Yaşam ve At Çiftlikleri, Kasaba Köyü Mahmut Bey Cami, Küre Dağları Milli Parkı alanlarında incelemelerde bulundu.

Saha çalışmalarına Doğa Koruma ve Milli Parkları Bölge Müdürlüğü ekipleri de eşlik etti.

Kastamonu’da ilk kısmı tamamlanan programın, ikinci kısmında ise Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı sorumluluk sahasında bulunan ve önemli turizm unsurları arasında yer alan Bartın Ulus Ulukaya Şelalesi, Küre Dağları Milli Parkı, Safranbolu Tarihi Çarşısı, Tios Antik Kenti, Zonguldak Maden Müzesi ve Eğitim Ocağında incelemelerde bulunuldu.

Program Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nda gerçekleştirilen ve birlikte gerçekleştirilecek faaliyetler hakkında ortak kararın alındığı kapanış toplantısı ile son buldu.

 

Ortak projeler hedefleniyor

 

Program kapsamında bir araya gelen Ajanslar tarafından turizm alanındaki tecrübelerin paylaşılarak bir sinerji yaratılması, iyi uygulama örneklerinin yaygınlaşması ve ortaya çıkacak yeni fikirlerden hareketle ortak projelerin geliştirilmesi amaçlanıyor.

 

 

ETİKETLER : Bartın Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı BAKKA Genel Sekreteri Muhammed Ali Oflaz Turizm Eşleştirme Grubu
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
BARTIN PUSULA GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Bartın Web Tasarım