“Bartın Üniversitesi hızla büyümeye devam ediyor”

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’la birlikte Kutlubeyyazıcılar Kampüsü’nde incelemelerde bulunan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın’ı Üniversite kenti yaptıklarını belirtirken yeni yatırım ve atılımlarla Bartın Üniversitesi’nin büyümeye devam ettiğini vurguladı.
Bu haber 2019-11-02 09:15:14 eklenmiş ve 16 kez görüntülenmiştir.

 

 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun ile birlikte Kutlubeyyazıcılar Kampüsü’nde incelemelerde bulundu.

Milletvekili Tunç ve beraberindekiler Bartın Üniversitesi Kutlubeyyazıcılar Kampüsü’nde yapımı tamamlanarak hizmete giren Bartın Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Eğitim binası ve açık kapalı spor tesisleri ile inşaat çalışmaları devam eden Bartın Üniversitesi Rektörlük Hizmet Binası inşaatında ve Kütüphane Binası inşaatında incelemelerde bulundu.

 

“Bartın’ı üniversite kenti yaptık”

 

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’un Üniversitedeki çalışmalar hakkında bilgi verdiği ziyarette Milletvekili Tunç, Bartın’ı Üniversite kenti yaptıklarını belirterek, “2008 yılında kurduğumuz ve 3 fakülteyle eğitim-öğretime başlayan Bartın Üniversitesi, bugün 9 fakülte, 4 yüksekokul, 3 enstitü, 589 akademik, 385 idari personel ve yaklaşık 18 bin öğrencisiyle bugün dev bir üniversiteye dönüştü. Üniversitemizin bin 200 dönümlük yeni yerleşke alanında yeni binaları hızla yükselmektedir. Bartın Üniversitemizin merkez kampüsü dışında Ulus ilçemize yüksekokul, Kurucaşile ilçemize de meslek yüksekokulu kazandırdık. Yeni yatırım ve atılımlarla Üniversitemiz büyümeye devam ediyor.” dedi.

 

Türkiye’nin en yeşil kampüsü Bartın’da doğuyor

 

Bartın Üniversitesi’nde “Sürdürülebilir Yeşil Kampüs” çalışmaları kapsamında birçok yenilik hayata geçiriliyor. Milletvekili Tunç ve Rektör Uzun, “Daha yeşil, çevreci ve sürdürülebilir bir kampüs hayatı" çalışmaları kapsamında Kutlubey Kampüsü’nde gerçekleştirilen yetişkin ağaç dikimi çalışmalarını da birlikte inceledi.

Rektör Uzun, ziyaretlerinden ve Bartın Üniversitesi’ne verdiği destek ve katkılardan dolayı Milletvekili Tunç’a teşekkür etti.

 

 

ETİKETLER : Bartın AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç Bartın Üniversitesi Kutlubeyyazıcılar Kampüsü
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
BARTIN PUSULA GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Bartın Web Tasarım