İl Genel Meclisi’nden Barış Pınarı Harekatı’na destek

Bartın İl Genel Meclisi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı’na tam destek vermek için olağanüstü toplandı. Meclis Başkanı Kenan Dursun ve Meclis’te grubu bulunan parti temsilcileri Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek için başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na destek açıklamasında bulundu. Konuşmaların ardından bölgeye huzur ve güven getirecek olan Barış Pınarı Harekâtı’nın amacına ulaşacak şekilde sonuçlanması için İl Genel Meclisi’nin oybirliği ile temenni kararı alındı.
Bu haber 2019-10-17 14:49:36 eklenmiş ve 126 kez görüntülenmiştir.

 

 

 

Erkan Hızoğlu

 

 

 

Bartın İl Genel Meclisi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı’na tam destek vermek için olağanüstü toplandı.

Tüm partilerin meclis üyelerinin ve İl Özel İdaresi yöneticilerinin de hazır bulunduğu oturumda birlik ve beraberlik mesajları verilerek; “Türk Silahlı Kuvvetleri ve Mehmetçiğimizin yanındayız” mesajı verildi.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Kenan Dursun, İl Genel Meclisi üyeleri olarak TSK’nın gerçekleştirdiği operasyonu sonuna kadar desteklediklerini söyledi. Meclis Başkanı Dursun, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

 

“Ülkemiz, Fırat’ın doğusunda bulunan terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bölgede barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına ve evlerine dönmelerini sağlamak üzere Barış Pınarı Harekâtını başlatmıştır. Öncelikle bilinmelidir ki bu harekât Türkiye için bir tercih değil, artık zorunluluk olmuştur. Çünkü, sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadır. Suriye’nin doğusunda terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına alacak olan Barış Pınarı Harekâtı, aynı zamanda tüm bölgeye de huzur ve güvenlik getirecektir. Barış Pınarı Harekatı, bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir. Özellikle terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat’ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve istikrarına da katkı sağlayacaktır. Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekâtlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekâtı bölgesinde de yeni bir iklimin oluşumunu sağlayacaktır.

 

“Tek yürek olma günü”

 

Ülkemizin bu harekât ile gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan biri de Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Türkiye başından beri çözümün Suriye’nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şu anda gerçekleştirilen harekât, bu amaç içinde önemli bir adım olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti, Suriye halkının ve Türk halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı Harekâtının İl Genel Meclisimizce de bu çerçevede değerlendirileceğine yürekten inanıyorum. O nedenle İl Genel Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekâtında ülkemizin ve kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu gösterebilmek için her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bugün tek yürek olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakâr askerimize de muvaffakiyetler diliyoruz.”

 

 

Meclis Başkanı Dursun’un konuşmasının ardından da Meclis’te grubu bulunan partiler adına Grup Sözcüleri söz aldı.

 

Yılmaz: “Sonuna kadar destekliyoruz”

 

AK Parti Grup Sözcüsü Uğur Yılmaz, Barış Pınarı Harekatını sonuna kadar desteklediklerini belirterek “Barış Pınarı Harekatında mücadele eden Mehmetçiğimize muvaffakiyetler diliyorum. Şehitlerimize Allahtan rahmet gazilerimize sağlıklar ailelerine ve milletimize sabırlar diliyorum. Şahsım ve grubum adına Barış Pınarı Harekatının hayırlı olmasını diliyor, sonuna kadar desteklediğimizi belirtmek istiyorum. Gazamız mübarek olsun.” dedi.

 

Kaleli: “Mehmetçiğimizin yanındayız”

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Sözcüsü Abdullah Kaleli de parti olarak Mehmetçiğimizin yanında olduklarını ifade ederek “Biz Suriye’de terörle mücadele eden askerlerimizin burnu dahi kanamasın diye mücadele ediyoruz. Vatanımızın güvenliği ve milletimizin huzuru için şehit olan askerlerimize, tüm güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize ve yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Bütün temennimiz ve mücadelemiz Mehmetçiğimizi kazaya belaya uğratmadan yurdumuza sağ salim getirtebilmektir. Mehmetçik bizim gözbebeğimizdir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak Mehmetçiğimizin yanındayız.” diye konuştu.

 

Ölçek: “Terörle mücadelenin zirve safhalarından biri”

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) adına bir konuşma yapan İl Genel Meclis Üyesi Orhan Ölçek, Barış Pınarı Harekatı’nın önemine vurgu yaptı. Barış Pınarı Harekatı’nın başarısı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetin yanında olduklarının altını çizen Ölçek, şunları söyledi:

“Barış Pınarı Harekâtı; gerek bütün vatandaşlarımızın selamet, huzur ve güvenliği; gerekse başta Arap, Kürt ve Türkmenler olmak üzere Suriye vatandaşı kardeşlerimizin kendi topraklarında hürriyet, esenlik ve sükûn içinde hayat sürmesinin temini açısından büyük önem arz etmektedir. Harekât; Türkiye topraklarında PKK, Suriye’de PYD-YPG ve türevleri olarak faaliyet gösteren bölücü terör örgütüyle bir başka taşeron terör teşekkülü olan DEAŞ’ın emperyalist odakların güdümünde sürdürdükleri işgal, kıyım ve zulme son vermeyi hedeflemektedir. Barış Pınarı Harekâtı; bin yıldır etle tırnak gibi kaynaşarak Türk toplumunun ayrılmaz bir parçası hâline gelen Kürt kökenli vatandaşlarımızın, bölücü terör örgütü PKK’nın tasallut ve zulmünden sonsuza kadar kurtarılması amacıyla aman vermeden sürdürülen terörle mücadelenin zirve safhalarından biridir.

 

“Hükümetimizin yanındayız”

 

Meşruiyetini uluslararası hukuktan alan ve Türkiye’nin güney sınırlarının güvenliğini sağlamayı hedefleyen Barış Pınarı Harekatı’nın başarısı için, bütün gücümüzle Cumhurbaşkanı Sayın Tayyip Erdoğan ve hükümetimizin yanındayız. Dualarımız, ilham ve kudretini ecdadından alan şanlı ordumuz ve kahraman Mehmetçiğimizin muvaffakiyet ve zaferi içindir.

 

“Olumsuz algı yaratma çabaları boşa çıkacak

 

Barış Pınarı Harekâtı aleyhinde yurt içinde ve dışında kara propagandalar ve yıpratma kampanyaları başlatılmış; Türkiye’nin bu haklı, meşru ve yerinde adımı sosyal medyada da manipülatif ve spekülatif paylaşımlarla hedef alınmıştır. Aziz milletimiz, sadece Türk toplumunu değil; bölgeyi ve bölgede yaşayan bütün toplulukları kalıcı barış ve huzur iklimine kavuşturmak için başlatılan harekât hakkında ‘işgal, Kürtlere yönelik kıyım’ gibi aslı astarı olmayan kötü niyetli kampanya ve propagandalarla olumsuz algı yaratma çabalarını boşa çıkaracaktır.

 

“Teyakkuz hâlinde ve ayaktayız”

 

PKK/YPG’nin; Kürt kökenli vatandaşlarımızı da Irak ve Suriye’deki Kürtleri de asla temsil etmediğinin bilincinde olan milletimiz, onlarla bölücü terör örgütü PKK-YPG militanları arasındaki hayati farkı titizlikle gözetecektir. Şanlı ordumuz ve kahraman Mehmetçiğimiz de sadece terör örgütlerini yok etmek üzere sürdürdüğü harekât sırasında sivillerin ve masum insanların zarar görmemesi için azami dikkati göstermektedir. Harekâtın bir an önce başlayacağı günü hürriyet ve bağımsızlık bayramını bekler gibi gözleyen Suriyeli Arap ve Kürt aşiretleri de Türk ordusunun yanında yer almış, Türkiye’nin bu devasa meşru hamlesini en güçlü surette desteklemiştir. Dolayısıyla sosyal medyada ve yabancı basında Türkiye ile Barış Pınarı Harekâtı aleyhinde yürütülen karalama kampanyaları akim kalmaya, başarısızlığa uğramaya mahkûmdur. Bu konuda MHP’nin bütün teşkilat mensupları teyakkuz hâlinde, camiamız da ayaktadır.

 

“Bir an bile gaflete düşmeyecek”

 

Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünün sarsılmaz müdafi, egemenlik haklarımızın gönüllü bekçisi olan Milliyetçi-Ülkücü Hareket, bin yılda karılan toplumsal hamurun mayasını bozmak üzere uzanan kirli elleri kırma kararlılığından bir an bile gaflete düşmeyecektir. Şanlı ordumuzun ve kahraman Mehmetçiğimizin, tıpkı ecdadımızın uzak geçmişte ve yakın tarihte yazdığı sayısız destan gibi görevini göz kamaştıran ve düşmanlarımızı kıskandıran bir kudretle yerine getireceğine şüphe yoktur.”

 

Konuşmaların ardından bölgeye huzur ve güven getirecek olan Barış Pınarı Harekâtı’nın amacına ulaşacak şekilde sonuçlanması için İl Genel Meclisi’nin oybirliği ile temenni kararı alındı.

           

           

 

ETİKETLER : Bartın Bartın İl Genel Meclisi Barış Pınarı Harekatı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
BARTIN PUSULA GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Bartın Web Tasarım