Parlatır, Baro Başkanları Toplantılarına katıldı

Bartın Baro Başkanı Ferhat Parlatır, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilen “39. Baro Başkanları Toplantısı” ile “3. Genişletilmiş İç Anadolu Baro Başkanları Toplantısı”na katıldı.
Bu haber 2019-09-23 14:42:30 eklenmiş ve 52 kez görüntülenmiştir.

 

 

Erkan Hızoğlu

 

3. Genişletilmiş İç Anadolu Baro Başkanları Toplantısı, geçtiğimiz günlerde Sivas’ta gerçekleştirildi.

Sivas'ta düzenlenen İç Anadolu Barolar Başkanlığı Toplantısı, Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Türkiye Barolar Birliği ile toplantıya katılan barolar anıta sundu. Çelenk sunma töreninin ardından toplantının yapılacağı otele geçildi.

 

“İlk gündem maddesi olarak masaya geelcek”

 

Toplantıda konuşan Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Yargı Reformu Strateji Belgesi'ne değinerek, “Barolarımızın çok büyük çoğunluğu gündemimizdeki Yargı Reformu Strateji Belgesi’ne tam destek vermektedir. Barolarımızın çok büyük çoğunluğu bu belgenin kanunlaşması için elinden geleni yapmaktadır. Ekim ayında, inşallah meclisimizin ilk gündem maddesi olarak masaya gelecektir. Sadece biz avukatların dağlar kadar birikmiş sorunlarını çözmekle kalmayacak, vatandaşlarımızın adliyelerden beklentilerini de büyük ölçüde çözecektir, çözmeye başlayacaktır.” diye konuştu.

 

“Elimizden gelen her şeyi yapıyoruz”

 

Tüm sorunların bir günde, bir kanunla, bir paketle çözülmesini beklemediklerini ifade eden Feyzioğlu, “Önemli olan ilk adımı atmaktır. Uzaya da gidecek olsanız, ilk adımı atıp kaldırıma ayak basmak zorundasınız. Sokağa çıkmak zorundasınız. Şu halde birileri umutsuzluk yaymaya çalışsa da, birileri ‘olmaz, niyet yok, iyi niyet yok, yapılmaz' demeye çalışsa da biz barolarımızın çok büyük çoğunluğu ve emin olunuz avukatlarımızın ezici çoğunluğu, bu belgenin çıkması için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Umutluyuz ve verilen en üst düzeyden sözün gereğinin yerine getirileceğine inanıyoruz ve takipçisiyiz. Sivas sokaklarında dolaşırken, vatandaşlarımız ne dedi biliyor musunuz? ‘Sivas fabrika bekliyor, Sivas yatırım bekliyor, sizin adli yıl konuşmanızı dinledik. Adli yıl konuşmasında dediniz ki 'en etkili teşvik, güvenilir hukuk sistemidir' dediniz. O yüzden biz yargı reformunun çıkmasını, Sivas olarak bekliyoruz'. Vatandaşımızın, ne yapmak istediğimizi, neyin mücadelesini verdiğimizi anladığını biliyorduk. Bu cümleler de bize bir kez daha, bir ispat mahiyetinde oldu.” dedi.

Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

 

Mesleki konularda değerlendirmeler yapıldı

 

39. Baro Başkanları Toplantısı da yine geçtiğimiz hafta sonu Türkiye Barolar Birliği’nde gerçekleştirildi. Türkiye Barolar Birliği’nin ev sahipliğinde, TBB seçilmiş kurullarının ve 78 baro başkanının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya Bartın Baro Başkanı Ferhat Parlatır da katıldı.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nun açış konuşmasıyla başlayan toplantı, baro başkanlarının güncel ve mesleki konulardaki değerlendirmeleri ile yeni adli yıldan beklentilerle devam etti.

 

 

ETİKETLER : Bartın Bartın Barosu Avukat Ferhat Parlatır
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
BARTIN PUSULA GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Bartın Web Tasarım