Tapu Kadastro’dan 177. Yıl kutlaması

Tapu Kadastro Teşkilatının 177. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Bartın’da tören düzenlendi. Gerçekleştirilen törende günün önemin ilişkin konuşmayı yapan Bartın Tapu Müdürlüğü personeli Sema Balcı, “Bugün, köklerimizden aldığımız güçle geleceğe doğru bakıyoruz. Gelecek için bir vizyonla hareket etmek, sadece kurumumuzun değil, aynı zamanda toplumun ve dünyanın geleceği için de bir sorumluluktur. Bu nedenle, sadece bugünü değil, aynı zamanda yarını da düşünerek, sürdürebilirlik, yenilikçilik ve toplumsal sorumluluk ilkelerine bağlı kalarak yolculuğumuza devam ediyoruz.” dedi.
Bu haber 2024-05-23 10:28:05 eklenmiş ve 23282 kez görüntülenmiştir.

 

“Köklerimizden aldığımız güçle geleceğe doğru bakıyoruz”

 

 

Kübra Nur AK

 

 

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün 177. Yılına özel Bartın İl Müdürlüğü’nce Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlenerek kutlama yapıldı.

 

 

Tören, Bartın Tapu Müdürü İdris Çiçek ve Bartın Kadastro Müdürü İlker Harun Endoğru tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ile başladı.

 

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından Bartın Tapu ve Kadastro İl Müdürlüğü’nden emekli olan personele Bartın Tapu Müdürü İdris Çiçek ve Bartın Kadastro Müdürü İlker Harun Endoğru tarafından çiçek ve hediye takdim edildi.

 

 

“Bir hayal ve bir amaçla yola çıkıldı”

 

 

Tarihin önemli bir kilometre taşının yıl dönümünü kutladıklarını belirterek günün önemine ilişkin konuşmayı Bartın Tapu Müdürlüğü personeli Sema Balcı, yaptı.

 

 

177 yıl önce Tapu Kadastro Teşkilatının temelleri atıldığında bir hayal ve bir amaçla yola çıkıldığını kaydeden Balcı, köklerinden aldıkları güçle geleceğe doğru baktıklarını vurgulayarak konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

 

 

“Bugün, tarihimizin önemli bir kilometre taşının yıl dönümünü kutluyoruz. Gönülden inanıyoruz ki, bir kurumun köklü geçmişi, onun bugünkü başarılarının ve gelecekteki vizyonunun temel taşıdır.

 

 

Gururla kutladığımız 177. Yıl dönümünde, köklerimize olan derin bağlılığımızı ve geleceğe olan kararlılığımızı bir kez daha yüksek sesle ifade etmek istiyoruz. 177 yıl önce, kurumumuzun temelleri atıldığında, bir hayal ve bir amaçla yola çıkıldı. O günden bugüne, kurumumuzun yolculuğu sadece başarılarla dolu olmadı; aynı zamanda zorluklarla da dolu oldu. Ancak her engelin üstesinden gelmek için gösterilen kararlılık ve azim, bizleri bugünkü noktaya getirdi. Bu zorlu yolculukta bizlere eşlik eden, katkı sağlayan herkese içtenlikle teşekkür ediyoruz.

 

 

“Yolculuğumuza devam ediyoruz”

 

 

Bugün, köklerimizden aldığımız güçle geleceğe doğru bakıyoruz. Gelecek için bir vizyonla hareket etmek, sadece kurumumuzun değil, aynı zamanda toplumun ve dünyanın geleceği için de bir sorumluluktur. Bu nedenle, sadece bugünü değil, aynı zamanda yarını da düşünerek, sürdürebilirlik, yenilikçilik ve toplumsal sorumluluk ilkelerine bağlı kalarak yolculuğumuza devam ediyoruz.

 

 

“177 yıldır hizmet vermenin haklı gururunu yaşıyoruz”

 

 

‘Teknolojide Öncü Kurum’ olan Genel Müdürlüğümüz, Merkez ve Taşra teşkilatımızda 23 Bölge Müdürlüğümüz, 973 Tapu Müdürlüğümüz ve 81 Kadastro Müdürlüğümüz ile ülkemizin tüm il ve ilçelerinde yılda 20 Milyon civarında işlem hacmi, yaklaşık 30 milyon kişinin doğrudan yada dolaylı işinin düştüğü bir Devlet Kurumu olarak 177 yıldır hizmet vermenin haklı gururunu yaşıyoruz.

 

 

“Daha anlamlı hizmetlere ulaşacağımıza olan inancımız tam”

 

 

Kurumumuzun 177. Yıl dönümünü kutlarken, bu başarıyı mümkün kılan herkesi yürekten tebrik ediyoruz. Çalışanlarımızın özverisi, desteği, vatandaşlarımızın bize duyduğu inanç, bizlere her zaman ilham vermiştir. Birlikte, daha nice yıllara, daha büyük başarılara ve daha anlamlı hizmetlere ulaşacağımıza olan inancımız tamdır.

 

 

177 yıllık bu gurur dolu yolculuğumuzda bizimle olan herkese bir kez daha teşekkür ediyoruz. Geçmişimizden aldığımız güçle, geleceğe doğru yürümeye devam edeceğiz. Nice 177 yıllara!”

 

 

Tören, günün anısına fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 

ETİKETLER : Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR