Aldatmaz: “Söz verdik, sözümüzde durduk”

Spor Toto Başkanlığından Bartın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne aktarılan ödenekle gençlere ve sporseverlere söz verdikleri işlerin tamamlanarak hizmete açıldığının bilgisini veren AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, “AK Parti iktidarları döneminde Gençlik ve Spor yatırımlarından faydalanmamış bir ilçemiz, beldemiz bulunmuyor. Bundan sonra da hemşehrilerimizin özellikle de gençlerimizin sporla iç içe sağlıklı ve sosyal bir hayat sürdürebilmeleri için ne gerekiyorsa neye ihtiyaç varsa yapmaya devam edeceğiz.” dedi.
Bu haber 2024-04-18 09:45:54 eklenmiş ve 379 kez görüntülenmiştir.


Erkan HızoğluBartın’daki yoğun seçim sürecinin ardından Ankara’ya dönen AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, Spor Toto Başkanlığından Bartın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne aktarılan ödenek ile yapılan çalışmaları değerlendirdi.


 

Gençlere ve sporseverlere söz verdikleri işlerin tamamlanarak hizmete sunulduğunu kaydeden Milletvekili Aldatmaz, yatırımların devam edeceğini belirtti.

 

 

Bartın’da gençlik ve spor alanında önemli yatırımlar kazandırıldığını kaydeden Aldatmaz, Spor Toto Başkanlığı’nca gönderilen ödenekle yapılan projelerden de bahsederek “Spor Toto Başkanlığımızla imzaladığımız protokol ile Köksal Toptan Anadolu Lisesi ve Kozcağız Spor salonu zemin kaplaması yenilenmesi işini, Kumluca Beldemize ve Bartın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bahçesine 25m x 50m ebatlarında halı sahaları yaptık. Daha önceden aktardığımız ödenek ile de iki yıl önce yaşadığımız selde zarar gören Kozcağız Stadyumunun sentetik zeminin yeniledik, gerekli onarım çalışmalarını yaptık. Yine Gençlik ve spor Bakanlığımızdan aktardığımız ödenek ile uzun zamandır hemşehrilerimizin ve spor camiamızın talebi olan Ömer Tepesi mevkiinde gece aydınlatmalı suni çim zeminli bir antrenman sahasının da yapımına teknik çalışmaların bitirilmesi ile başlayacağız ve kısa sürede tamamlayarak sporcularımızın ve spor severlerimizin hizmetine sunacağız.” dedi.

 

 

“Spor üssü haline getirdik”

 

 

Bartın’da spora yapılan yatırımların devam edeceğini de belirten Milletvekili Aldatmaz, “AK Parti iktidarları döneminde Gençlik ve Spor yatırımlarından faydalanmamış bir ilçemiz, beldemiz bulunmamakta. Tüm ilçe ve beldelerimize sentetik zeminli futbol sahaları yaptık. Bartın merkezde Ömer Tepesi mevkiini kapalı spor salonu ile yüzme havuzu ile gençlik merkezi ile sporcu fabrikası ile futbol sahası ve şimdi yapılacak olan antrenman sahası ile bir spor üssü haline getirdik. Bundan sonra da Hemşehrilerimizin özellikle de gençlerimizin sporla iç içe sağlıklı ve sosyal bir hayat sürdürebilmeleri için ne gerekiyorsa neye ihtiyaç varsa yapmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

 

Destek teşekkürü

 

 

Desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a ve Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'a teşekkür eden Aldatmaz, “Desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak’a ve Adalet Bakanımız Sayın Yılmaz Tunç'a çok teşekkür ediyorum. ”dedi.

 

ETİKETLER : AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›